Санкції проти рф працюють: треба час і стратегіче терпіння – Боррель

Санкції проти рф працюють: треба час і стратегіче терпіння – Боррель

Однією з головних санкцій є припинення закупівлі 90% поставок нафти ЄС у росії до кінця року

Санкції проти рф працюють: треба час і стратегіче терпіння – Боррель
Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель
Фото: flickr.com

Що сталося. Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що європейцям знадобиться стратегічне терпіння, тому що для отримання бажаного ефекту від санкцій проти росії може знадобитися багато часу.

Джерело. Про це Боррель написав у своєму блозі.

Коментар. «Зараз, коли війна затягується, а вартість енергоносіїв зростає, в Європі та інших країнах питають, чи діють ці санкції й чи побічні ефекти надто великі. Якщо відмовитися від недооцінювання різних проблем, включно зі спробами обійти обмеження, санкції залишаються важливим інструментом політичних дій», – зазначив топдипломат ЄС.

Він нагадав, що наразі санкції ЄС націлені на майже 1 200 фізичних осіб та майже 100 організацій у росії, а також на значну кількість секторів російської економіки.

За його словами, однією з головних санкцій є припинення закупівлі 90% поставок нафти ЄС у росії до кінця 2022 року.

«Звичайно, ця швидка детоксикація від російської енергії передбачає значні витрати для ряду країн і секторів, з якими нам доведеться зіткнутися. Однак це ціна, яку доводиться платити за захист нашої демократії та міжнародного права», – написав він у блозі.

Високий представник ЄС закликав Європу проявити стратегічне терпіння, оскільки війна в Україні буде довгою, а «дозволити росії перемогти означало б дозволити їй знищити наші демократії та саму основу світового порядку, заснованого на міжнародних правилах».

Бекграунд. Нагадаємо, що серед нових санкцій проти росії Європейська Комісія запропонувала заборону на імпорт російського золота.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло