Apple виплатить $50 млн компенсації через проблеми з клавіатурою-метеликом у MacBook

Apple виплатить $50 млн компенсації через проблеми з клавіатурою-метеликом у MacBook

Кожен учасник позову отримає від $50 до $395, залежно від кількості замін клавіатури.

Apple виплатить $50 млн компенсації через проблеми з клавіатурою-метеликом у MacBook
Фото: DR

Компанія Apple виплатить $50 млн компенсації після групового позову через проблеми з клавіатурою-метеликом у MacBook.

У позові клієнти Apple стверджували, що компанія знала і приховувала, що з клавіатурою-метеликом у MacBook можуть бути проблеми. Мирову угоду має затвердити суд, пише Reuters.

Через пил або невелику кількість сміття клавіші в MacBook, MacBook Air і MacBook Pro могли заїдати або перестати працювати. Це стосується моделей, випущених з 2015 до 2019 року, зазначено в позові. 

При цьому підтримка Apple пропонувала змінні клавіатури з тими самими проблемами.

Учасники позову отримають компенсацію в $395, якщо замінили кілька клавіатур, $125 – за заміну однієї клавіатури, $50 – за заміну клавіш. 

Також можна безкоштовно відремонтувати клавіатуру протягом чотирьох років після купівлі.

Клієнти компанії подали груповий позов у ​​2018 році. До цього користувачі започаткували петицію з вимогою відкликати ноутбуки із проблемними клавіатурами, вона зібрала понад 17 000 підписів.

4 травня 2020 Apple анонсувала оновлений MacBook Pro 13 з новою клавіатурою Magic Keyboard і повністю відмовилася від механізму-«метелика» у всіх моделях ноутбуків з 2016 по 2019 рік.

Компанія розробила «метелика», щоб зробити ноутбуки компактнішими і спростити набір тексту. Але клавіатура виявилася катастрофою для користувачів і викликала проблеми у Apple: на ній було незручно друкувати, під клавіші забивався пил, а ремонтувати пристрій було надто складно та дорого через конструкцію ноутбука.

Після групового позову Apple створила програму безкоштовної заміни клавіатури для всіх покупців, а також намагалася покращити «метелика» за допомогою плівки, але безрезультатно. Від «метелика» довелося відмовитись.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло