Аномальна спека в Європі посилює енергетичну кризу

Аномальна спека в Європі посилює енергетичну кризу

Єдині, хто у виграші - сонячні електростанції

Аномальна спека в Європі посилює енергетичну кризу
Фото: shutterstock

В той час як ціни на газ коливаються біля рекордних позначок, свій внесок в енергетичну кризу в Європі вносить кліматичне явище – надзвичайна спека. 

У Великій Британії температура у вівторок досягла історичного рекорду 40° С, у Німеччині та Бельгії вона теж наближається до історичних максимумів, пише Bloomberg.

Електростанції знижують завантаження потужностей, щоб тримати температуру під контролем, газопроводи зменшують обсяги прокачування, по Рейну, який суттєво обмілів, стає складніше перевозити енергетичне вугілля – і все це в той момент, коли попит на кондиціювання приміщень сильно зростає.

Зазвичай, влітку, коли попит на електроенергію знижується, на електростанціях проводять плановий ремонт. Але цього року попит зростає через аномальну спеку, тоді як газу Європі через дії «Газпрому» не вистачає, а ціни на електрику коливаються біля рекордних значень.

Тим часом Британія останніми місяцями стала важливим джерелом постачання газу на континент: у країні розташовуються три найбільші СПГ-термінали, куди у великих обсягах зараз приходить американський скраплений газ.

Норвезький мережевий оператор Gassco повідомив про зниження поставок газу з родовищ Північного моря до Британії через спекотну погоду.

Значна частина енергосистеми працює менш ефективно (наприклад, за такої спеки складніше охолоджувати атомні реактори) і не може забезпечити нормальної потужності, сказав Bloomberg Раджив Гогна, партнер, що спеціалізується на енергетиці, в консалтинговому агентстві Lane Clark & ​​Peacock.

Крім того, сильно обмілів Рейн, що загрожує скороченням доставки вугілля для електростанцій. Дві розташовані на річці електростанції вже відчувають його нестачу, оскільки баржам складніше проходити по мілині, йдеться в повідомленнях на Європейській енергетичній біржі (EEX) у Лейпцигу.

У наймілкішому місці Рейну біля німецького міста Кауб глибина зараз становить 77 см. Якщо вода опуститься ще на 37 см, перевозити вантажі баржами стане неможливо.

Натомість німецькі сонячні електростанції ще більше місяця тому, коли період аномальної спеки в Європі тільки розпочинався, встановили рекорд з вироблення енергії – 36,8 ГВт 15 червня, за даними EEX.

Цьому сприяло збільшення потужностей порівняно з 2021 роком на 10%. Сонячна енергетика задовольняє близько 10% попиту країни на електрику. Таким чином Німеччина стала лідером Європи з виробництва відновлюваної енергії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло