Ляшко: «З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики за рецептом»

Ляшко: «З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики за рецептом»

Виключення – окуповані території, райони проведення бойових дій та ліки для потреб воєнного часу

Ляшко: 	«З серпня аптеки відпускатимуть антибіотики за рецептом»
Фото: pexels.com

Стало відомо, що аптеки з серпня відпускатимуть антибіотики за рецептом. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба уряду з посиланням на міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.

Деталі. «Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт.

«Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», – зазначив Ляшко.

Виключення діятиме тільки для тих аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні.

Крім того, в зоні ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях антибактеріальні препарати, як і нині, відпускатимуть без рецепта.

Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам Збройних Сил, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати в суб'єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), яке дозволяє відпуск антибактеріальних лікарських засобів за власні кошти пацієнта за електронним рецептом.

Таке рішення впроваджується для розв'язання проблеми неконтрольованого відпуску та нераціонального вживання рецептурних лікарських засобів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло