МВФ різко погіршив прогноз щодо економіки Німеччини через зменшення поставок російського газу
Повна зупинка постачання призвела б до рецесії

Міжнародний валютний фонд різко знизив прогноз зростання німецької економіки: замість спрогнозованих раніше 2% за підсумками 2022 року ВВП має зрости лише на 1,2%, а 2023-го – на 0,8%, йдеться в опублікованому 20 липня звіті організації. Про це пише Deutsche Welle.
Ще в травні експерти МВФ очікували зростання приблизно на 2% щороку. Для порівняння, у постпандемійному 2021 році ВВП зріс на 2,9%.
Основний привід для песимізму – скорочення поставок газу з росії, яке може призвести до серйозного спаду економічної активності та підняти інфляцію, зазначають у МВФ. Зростання споживчих цін, згідно з прогнозом, досягне 7,7% у 2022 році, а до 2023-го скоротиться до 4,8%.
Сценарій, за якого імпорт газу з росії повністю припинився, призвів би до скорочення німецького ВВП на 1,5% у 2022 році та на 2,7% у 2023-му, йдеться у звіті.
Як уточнила експерт МВФ з Німеччини Ойя Селасун, незважаючи на безліч факторів невизначеності, фонд бачить потенціал зростання для німецької економіки: статистика з попиту та виробництва вселяє оптимізм, але все впирається у війну росії проти України та санкції. Німеччина сильно залежить від експорту, ланцюжки поставок порушені, і швидко ця ситуація не вирішиться, вважає Селасун.
Цікаво, що до 2020 року, коли почалася пандемія коронавірусу, ВВП Німеччини зростав 10 років поспіль.
Як повідомлялося, путін відновить прокачування газу «Північним потоком» за графіком, але скоротить постачання вдвічі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].