WP: США можуть передати Україні нові винищувачі

WP: США можуть передати Україні нові винищувачі

Це можуть бути літаки як американського, так і європейського виробництва

Этот материал также доступен на русском языке
WP: США можуть передати Україні нові винищувачі
F-16
фото DR

Високопоставлені американські чиновники визнали, що США та їхні союзники вивчають можливості надання Україні нових винищувачів та відповідного навчання військових, повідомила газета Washington Post, на яку посилається Голос Америки.

Газета наголосила, що це серйозно розширить втручання Заходу у війну з росією.

Начальник штабу ВПС США генерал Чарльз Браун заявив, що, хоча він не обговорюватиме, які типи літаків можуть бути поставлені, ведуться переговори про те, як посилити Збройні Сили України, зокрема, новими літаками.

Українські ВПС із початку вторгнення 24 лютого поступаються російським у своїй потужності. Час від часу в повітря піднімаються винищувачі МіГ та інші літаки часів холодної війни, повідомила Washington Post.

Браун заявив, що є кілька варіантів постачань, у тому числі може йтися про винищувачі американського виробництва або частково європейського. Це можуть бути шведський винищувач Gripen, французький Rafale або Eurofighter Typhoon, створений консорціумом компаній із кількох країн.

«Це буде щось неросійське, це я можу сказати напевно, – сказав Браун, виступаючи на Аспенському форумі з питань безпеки в Колорадо. – Але я не можу сказати вам, що це буде».

Напередодні повідомлялося, що США розглядають можливість тренувань для українських пілотів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло