Турбіна для «Північного потоку – 1» застрягла в Німеччині під час транзиту – Reuters

Турбіна для «Північного потоку – 1» застрягла в Німеччині під час транзиту – Reuters

Причиною стала нібито відсутність дозволу з боку росії

Этот материал также доступен на русском языке
Турбіна для 	«Північного потоку – 1» застрягла в Німеччині під час транзиту – Reuters
Фото: Reuters

Що сталося. Турбіна для «Північного потоку – 1» застрягла в Німеччині під час транзиту через нібито відсутність дозволу з боку рф.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. Турбіна, яка зазвичай працює на російській компресорній станції «Портова», проходила технічне обслуговування в Канаді, але була повернута назад до Кельна 17 липня логістичною компанією Challenge Group.

Згідно з повідомленням, повернення турбіни може тривати кілька днів або навіть тижнів й наразі незрозуміло, коли її можна буде повернути.

Зазначається, що транспортування назад до Німеччини відбулося після тижнів консультацій між Берліном і урядом Канади щодо того, чи порушить такий крок західні санкції, накладені на росію після її вторгнення в Україну.

Минулого місяця москва скоротила потужність «Північного потоку-1» на 60%, посилаючись на затримку повернення турбіни, яка обслуговується німецькою компанією з енергетичного обладнання Siemens Energy.

Однак нещодавно росія знову відкрила трубопровід після десятиденної планової зупинки на технічне обслуговування, але він все ще працював зі зниженою потужністю.

Сторони. Німеччина відкидає аргументи росії про те, що відсутність турбіни є причиною зниження постачань через «Північний потік-1», і звинувачує москву у використанні газових потоків як політичної зброї.

росія заявила, що повернення турбіни безпосередньо вплинуло на безпечну роботу трубопроводу, додавши, що документація від Siemens Energy, необхідна для її повторного встановлення, все ще відсутня.

При цьому видання з посиланням на ознайомлене з питанням джерело повідомляє, москва досі не надала документів, необхідних для ввезення турбіни в росію, включно з інформацією про те, куди саме її доставляти й через яку митну станцію.

«За звичайних обставин технічне обслуговування турбін є для нас рутинною операцією. Звичайно, ми хочемо максимально швидко транспортувати турбіну до місця експлуатації. Однак час, який це буде потрібно, не залежить виключно від нас», – йдеться в заяві Siemens Energy.

Представник міністерства економіки Німеччини відмовився від подальших коментарів. «Газпром» не відповів на запити щодо коментарів з приводу «Північного потоку – 1» і турбін.

Бекграунд. Нагадаємо, що нещодавно росія відновила роботу «Північного потоку – 1».

Раніше російський «Газпром» оголосив форс-мажор на постачання газу в Європу принаймні одному великому клієнту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло