Київ може передати в Гаагу полоненого російського чиновника, готового дати показання для трибуналу
Трибунал з воєнних злочинів росії відкриється вже до кінця року

Міжнародний кримінальний суд (МКС) має намір розпочати розгляд першої справи про воєнні злочини росії в Україні вже цієї зими. Як зазначили джерела Bloomberg, остаточну дату ще не встановлено, а процес може затягнутися, оскільки для підготовки справи потрібен час.
Суд розпочав розслідування можливих військових злочинів в Україні 2 березня після звернення 39 держав. Прокурор Карім Хан заявив, що розпочав збирання доказів геноциду та злочинів проти людяності.
Для збору доказів воєнних злочинів було створено спільну слідчу групу, до якої входять представники кількох європейських судових органів, у тому числі прокуратури МКС та Євроюсту.
Наразі МКС та Україна ведуть переговори про передачу Києвом до Гааги як мінімум одного російського чиновника, який потрапив в український полон.
За словами співрозмовників Bloomberg, він може захотіти свідчити проти високопоставлених російських командирів.
З моменту російського вторгнення в Україні було вбито та отримали поранення понад 11 500 цивільних, зазначає Верховний комісар ООН з прав людини. Станом на 12 липня було вбито не менше 5024 мирних жителів, у тому числі близько 300 дітей, але в ООН очікують, що ця кількість виявиться значно вищою.
Злочини російських військових в Україні допомагатимуть розслідувати 45 країн. Серед них США, країни Євросоюзу, Велика Британія, Канада, Мексика та Австралія.
Також свої розслідування воєнних злочинів в Україні розпочали понад 10 держав ЄС, серед яких Німеччина, Франція, Естонія, Литва та Польща.
Нідерланди також закликали створити окремий міжнародний трибунал з військових злочинів в Україні. Міністр закордонних справ країни Вопке Хукстра нагадав, що ані Київ, ані Москва не є членами МКС.
МКС є судом останньої інстанції, який заводить справи, коли інші країни не бажають або не можуть розпочати судове переслідування. Суд у Гаазі не має поліції для арештів і покладається на допомогу інших країн у затриманні підозрюваних. Поки що суд не видав жодних ордерів на арешт підозрюваних у розслідуванні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].