«Нафтогаз» не може перерахувати кошти для виплат по облігаціях, бо очікує на погодження уряду – заява

«Нафтогаз» не може перерахувати кошти для виплат по облігаціях, бо очікує на погодження уряду – заява

Виплати основної суми заборгованості та відсотків держателі облігацій мають отримати 26 липня 2022 року, зазначають у компанії

«Нафтогаз» не може перерахувати кошти для виплат по облігаціях, бо очікує на погодження уряду – заява
Фото: flickr.com

Що сталося. НАК «Нафтогаз України» повідомила, що не може перерахувати кошти для виплат держателям облігацій, бо очікує на погодження уряду.

Джерело. Про це йдеться в пресрелізі компанії, яка посилається на розпорядження КМУ від 21.07.2022 №625-р.

Деталі. У «Нафтогазі» повідомили: «Оскільки пропозиція щодо відтермінування виплат за єврооблігаціями, обумовлена позицією уряду направити ці кошти на імпорт газу, не підтримана держателями єврооблігацій, чинні умови за єврооблігаціями зберігають силу, і відповідні виплати основної суми заборгованості та відсотків мають бути отримані держателями облігацій 26 липня 2022 року (впродовж передбаченого документацією періоду для виправлення порушень».

На виконання зазначеного рішення уряду, а також зобов’язань нацкомпанії щодо виплат за єврооблігаціями фінансовий директор і голова правління компанії звернулися до Кабміну за погодженням цих виплат.

«У своїх зверненнях до уряду національна компанія повідомила про те, що на рахунках компанії є кошти для здійснення виплат, а також про можливі ризики для неї та для держави в цілому у випадку «жорсткого дефолту» (порушення зобов’язань щодо виплат), який настане, якщо уряд не погодить «Нафтогазу» виплату держателям облігацій», – зауважили в компанії.

Зазначається, що на виконання рішення Кабміну компанія готує новий проєкт угоди з отримання згоди держателів єврооблігацій на відтермінування виплат, який повною мірою відповідає вимогам уряду.

Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів зобов'язав «Нафтогаз» узгоджувати з урядом будь-які рішення щодо виконання боргових зобов’язань через «незадовільну роботу правління компанії».

Нагадаємо: «Нафтогаз» мав виплатити борг за випуском єврооблігацій-2022 18 липня цього року, однак держпідприємство просило про дворічне відтермінування виплат.

Згодом власників євробондів НАК «Нафтогаз України» закликали не погоджуватися на дворічне відтермінування виплат за боргами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло