Відносини погіршуються: прем'єр Ізраїлю засудив рішення москви ліквідувати офіси Єврейського агентства

Відносини погіршуються: прем'єр Ізраїлю засудив рішення москви ліквідувати офіси Єврейського агентства

Дії кремля можуть бути пов'язані з тим, що глава ізраїльського уряду зайняв більш жорстку позицію щодо війни

Відносини погіршуються: прем'єр Ізраїлю засудив рішення москви ліквідувати офіси Єврейського агентства
Яїр Лапід
фото AFP

Рішення росії про закриття російських офісів агентства з репатріації євреїв до Ізраїлю стане «серйозною подією», що впливає на двосторонні відносини, заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід, передає Голос Америки з посиланням на AFP.

Міністерство юстиції росії вимагає «розформувати» російське відділення Єврейського агентства через невказані юридичні порушення, і судове слухання призначено на 28 липня.

Це може бути попередження Лапіду з боку кремля після того, як прем'єр-міністр Ізраїлю зайняв жорсткішу позицію щодо російської війни в Україні, ніж колишній прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет, який пішов у відставку 1 липня.

У неділю Лапід заявив на зустрічі високопосадовців, що «закриття офісів Єврейського агентства (у Росії) буде серйозною подією, яка вплине на відносини», йдеться у заяві ізраїльського уряду.

Прем'єр-міністр Ізраїлю також розпорядився, щоб «юридична делегація була готова вирушити до москви, як тільки буде отримано дозвіл російської сторони на переговори, і докласти всіх зусиль для завершення юридичного діалогу», на додачу до дипломатичних зусиль щодо пом'якшення розбіжностей.

Нагадаємо, що Єврейське агентство, засноване 1929 року, відіграло ключову роль у створенні держави Ізраїль.

Єврейське агентство почало працювати у Росії 1989 року, за два роки до розпаду СРСР.

Сьогодні понад мільйон громадян Ізраїлю є вихідцями з СРСР.

Закриття російського відділення агентства не зупинить переїзд російських євреїв до Ізраїлю, але воно уповільнить цей процес.

Відразу після вторгнення росії в Україну Яїр Лапід, перебуваючи на посаді міністра закордонних справ, звинуватив москву в порушенні «світового порядку», тоді як тодішній глава уряду Беннет наголосив на міцних відносинах Ізраїлю з обома сторонами, утримався від прямої критики вторгнення і згодом намагався відігравати роль посередника між Києвом та москвою.

Нагадаємо, Ізраїль завдав ракетного удару по виробництву та складу БПЛА в Сирії – це можуть бути ті самі безпілотники, які Іран збирався через посередників надати росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло