росія може створити власний “міжнародний трибунал” щодо “воєнних злочинів українців”

росія може створити власний “міжнародний трибунал” щодо “воєнних злочинів українців”

У ньому можуть взяти участь Сирія, Іран та Болівія

росія може створити власний “міжнародний трибунал” щодо “воєнних злочинів українців”
Фото: Pixaby

Голова Слідчого комітету рф Александр Бастрикін вважає, що росії необхідно створити «міжнародний» трибунал щодо злочинів в Україні та залучити до участі своїх партнерів, а також країни з «незалежною позицією»: Сирію, Іран та Болівію, пише agentstvonews.

Пропозиція зроблена після того, як стало відомо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі наприкінці року розпочне перший процес проти воєнних злочинів росії в Україні.

Бастрикін зазначив, що не вважає суд за участю західних країн справедливим. 

«З урахуванням позиції «колективного Заходу», який відкрито спонсорує український націоналізм і підтримує київський режим, створення такого трибуналу під егідою ООН у поточній перспективі вкрай сумнівне», – розповів глава СК в інтерв'ю «Російській газеті».

Крім Сирії, Ірану та Болівії, Бастрикін запропонував залучити до участі у трибуналі країни з СНД, ОДКБ, БРІКС та ШОС.

За його словами, відомство порушило понад 1300 кримінальних справ через “злочини України” під час «спеціальної військової операції». При цьому Бастрикін зазначив, що серед обвинувачених та підозрюваних не лише українські політики та військові. Також кримінальні справи порушуються проти іноземних «найманців» та працівників МОЗ України. Останніх Бастрикін підозрює у створенні в Україні зброї масового ураження.

Нагадаємо, перша справа щодо воєнних злочинів росії в Україні може бути передана до суду вже цієї зими.

Фігурантом справи може стати російський військовий, який готовий дати свідчення проти високопоставлених російських командирів.

У березні для розслідування злочинів в Україні було створено спільну слідчу групу, до складу якої входять міжнародні експерти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло