В росії оштрафували Google на 2 млрд рублів за видалення акаунтів на Youtube

В росії оштрафували Google на 2 млрд рублів за видалення акаунтів на Youtube

Компанія має сплатити його протягом двох місяців

В росії оштрафували Google на 2 млрд рублів за видалення акаунтів на Youtube
Фото: shutterstock

В росії федеральна антимонопольна служба (ФАС) оштрафувала американську компанію Google через «непрозорі» правила блокування облікових записів на YouTube. 

Штраф у 2 млрд рурблів ($35 млн) виписали за те, що YouTube “зловживає домінуючим становищем на ринку сервісів”, повідомила антимонопольна служба.

Google має сплатити його протягом двох місяців з моменту набуття чинності документом про накладення штрафу. 

«Ми вивчимо офіційні документи і після цього ухвалимо рішення про подальші кроки», – повідомили vc.ru в російському офісі Google.

Антимонопольна служба завела справу на Google у квітні 2021 року, а в лютому 2022-го визнала, що компанія порушила антимонопольний закон.

Регулятор вважав, що правила компанії про блокування облікових записів та контенту на YouTube «непрозорі, необ'єктивні та непередбачувані».

Така політика призводить до «раптових блокувань та видалення облікових записів користувачів без попередження та обгрунтування дій, – заявили у ФАС. – Це обмежує інтереси користувачів та обмежує конкуренцію на суміжних ринках”.

У липні 2022 року ФАС також зобов'язала Google дозволити сторонні способи оплати Google Play. Якщо порушення не усунуть протягом місяця, служба може розпочати антимонопольну справу.

Нагадаємо, в ОРДЛО на тлі підготовки до референдуму заблокували Google, заявивши, що пошуковик “веде справжнє цькування росіян”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло