Синдикати Lloyd's страхуватимуть судна з українським зерном - FT

Синдикати Lloyd's страхуватимуть судна з українським зерном - FT

Деякі договори вже підписані

Синдикати Lloyd's страхуватимуть судна з українським зерном - FT
Фото: DR

Синдикати Lloyd's готові застрахувати судна, які перевозитимуть українське зерно після розблокування портів. Перші страхові договори вже підписані – це необхідно для того, аби судновласники відправили свій транспорт в Україну, пише Financial Times, на яке посилається Економічна правда.

Виконавчий директор Lloyd's of London Джон Ніл заявив, що договори страхування зернових вантажів були підписані в середу, 27 липня.

«Буквально цього тижня ми намагалися створити інструменти страхування морських вантажів для транспортування зерна», – сказав Ніл Financial Times.

«Ми працювали з двома або трьома різними інституціями, аби це сталося . . . і зараз вони (контракти) підписуються».

Ніл пояснив, що підписантами є низка синдикатів Lloyd's – це групи страховиків, які об’єднують капітал і беруть на себе страхові ризики.

Він сказав, що Lloyd’s «впевнений» щодо ризиків, які покриваються. 

«Ми не вважаємо, що судна, які заходитимуть в чорноморські порти України, не підлягають страхуванню. Тут немає нічого, що б стверджувало, що це не підлягає страхуванню», – додав він.

Проте він підтвердив побоювання ринку щодо того, що вартість такого страхування буде вищою внаслідок більше складного процесу страхування.

У Стамбулі у пʼятницю відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна. Першим може запрацювати Чорноморський порт, перше судно може пройти розблокованими коридорами протягом чотирьох діб.

На наступний день після угоди 23 липня, російські війська вдарили ракетами по Одеському морському порту, пошкодивши резервуари із зерном..

Згідно з оцінкою Мінінфраструктури, завдяки розблокуванню трьох українських портів на Чорному морі експортна виручка за місяць зросте на 1 млрд доларів. Три розблоковані чорноморські порти України зможуть експортувати щомісяця близько 3 млн тонн агропродукції. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло