У Єврокомісії повідомили, чи зможуть заборонити надання туристичних віз росіянам

У Єврокомісії повідомили, чи зможуть заборонити надання туристичних віз росіянам

Нехай кожна країна вирішує це питання самостійно, вважають в ЄК

У Єврокомісії повідомили, чи зможуть заборонити надання туристичних віз росіянам
Фото: Pixaby

Правила ЄС не дозволяють повністю припинити видачу віз громадянам росії. У Єврокомісії наголосили, що санкції Євросоюзу спрямовані «насамперед і конкретно» проти уряду та економічної еліти РФ. Про це йдеться у публікації найбільшої газети Фінляндії Helsingin Sanomat, на яку посилається DW.

Відповідь було надано на запит журналістів, чи може ЄС загалом ухвалити рішення не надавати росіянам туристичні візи.

У ЄК зазначили, що розгляд заяв на короткострокові шенгенські візи – прерогатива держав-членів спільноти, які мають ухвалювати рішення щодо кожного документа «в індивідуальному порядку».

Процедура перевірки покликана виявити, чи заявник може поставити під загрозу громадський порядок, нацбезпеку або міжнародні зв'язки держави – члена ЄС, пояснили в Комісії.

Чинні правила Євросоюзу не дозволяють повністю припинити надання віз, наголосили у Брюсселі. 

«Завжди є групи осіб, яким мають бути видані візи. Йдеться про гуманітарні випадки, журналістів та дисидентів», – уточнили в ЄК.

Керівник консульського відділу МЗС Фінляндії Юссі Таннер, у свою чергу, вважає, що кількість турвіз, що видаються росіянам, на практиці може бути знижена за рахунок прийому меншої кількості заяв. За словами Таннера, багато заявок вже відхиляються.

Цього ж дня уряд Естонії заборонив надання російським громадянам тимчасового посвідки на проживання або віз з метою навчання в цій країні.

Крім того, громадяни росії та Білорусі зможуть оформити дозвіл на короткострокову роботу лише за умови наявності візи, виданої Естонією.

Естонський міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу наголосив, що «невиправдана війна» москви проти Києва не лише грубо порушує «територіальну цілісність, суверенітет та незалежність» України, а й загрожує безпеці Естонії та ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло