Уряд затвердив програму «Доступна іпотека» під 3%: що відомо про умови пільгового кредитування житла

Уряд затвердив програму «Доступна іпотека» під 3%: що відомо про умови пільгового кредитування житла

Оформити заявку на кредит можна буде через портал «Дія»

Уряд затвердив програму «Доступна іпотека» під 3%: що відомо про умови пільгового кредитування житла
Фото: pixabay.com

Що сталося. ​Уряд затвердив умови масового іпотечного кредитування для держкомпанії «Укрфінжитло» в рамках програми «Доступна іпотека», ініційованої президентом Володимиром Зеленським.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Міністерств економіки.

Деталі. Відповідно до програми з 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років із початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть:

  • військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони;
  • медики;
  • вчителі та педагогічні працівники;
  • науковці.

Роботодавці цих працівників зможуть компенсувати їм початковий внесок та частину кредиту, користуючись бюджетними програмами (розмір компенсації залежить від вислуги). Пізніше програма стане доступною для всіх українців, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 кв. м + 21 кв. м на кожного члена сім’ї.

У рамках програми можна буде придбати житло до 52,5 кв. м загальної площі + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, то в будинку, що знаходиться в експлуатації не більше 10 років. Вартість не повинна перевищувати оцінну, визначену оцінником або співробітником банку.

Також вартість квадратного метра не має перевищувати опосередковану вартість спорудження, збільшену у 2,5 раза для обласних центрів і міст із населенням понад 300 000 осіб, на відстані до 15 км від Києва; у 2 рази – для міст із населенням 100 000 – 300 000 осіб; в 1,75 раза – для інших населених пунктів.

Зазначається, що житло обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.

Масову іпотеку цифровізують – оформити заявку на кредит можна буде через портал «Дія».

Бекграунд. Раніше Mind розповідав, що робити з іпотекою на зруйноване житло та як змінилися правила виплат за кредитами на час війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло