«Запорізька АЕС, окупована росіянами, повністю вийшла з-під контролю», – МАГАТЕ

«Запорізька АЕС, окупована росіянами, повністю вийшла з-під контролю», – МАГАТЕ

Очільник МАГАТЕ наполягає на візиті на атомну станцію, аби провести оцінку безпеки

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
«Запорізька АЕС, окупована росіянами, повністю вийшла з-під контролю», – МАГАТЕ
Фото: "Енергоатом"

Що сталося. Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) повністю вийшла з-під контролю Міжнародного агентства з автономної енергетики (МАГАТЕ).

Джерело. Про це повідомив очільник агентства ООН з атомної енергетики Рафаель Ґроссі в інтервʼю Associated Press.

Деталі. Він заявив, що ситуація в Енергодарі, де розташована АЕС, стає дедалі небезпечнішою з кожним днем.  

За словами Ґроссі, на станції були порушені всі принципи ядерної безпеки. Він додав, що станція знаходиться «в місці, де триває активна війна», поблизу території, окупованої росією.

Гендиректор МАГАТЕ сказав, що фізична цілісність заводу не була дотримана і нагадав про постійні обстріли Запорізької області.

Крім того, він зазначив: «Ланцюг постачання обладнання та запасних частин був перерваний, тому ми не впевнені, що завод отримує все, що йому потрібно. МАГАТЕ також має провести дуже важливі інспекції, щоб переконатися, що ядерний матеріал знаходиться під захистом, а там є багато ядерного матеріалу, який потрібно перевірити».

«Якщо ви зібрали це разом, у вас є каталог речей, які ніколи не повинні відбуватися на будь-якій ядерній установці», – сказав Ґроссі. Він наполягає на візиті МАГАТЕ на ЗАЕС, щоб провести оцінку безпеки.

Голова МАГАТЕ сказав, що йому та його команді потрібен захист, щоб дістатися до АЕС, і термінова співпраця росії та України. За його словами, своєю присутністю МАГАТЕ «буде стримувальним фактором для будь-яких актів насильства проти цієї атомної електростанції».

Бекграунд. Нагадаємо, що МАГАТЕ при ООН має намір відправити міжнародну місію на Запорізьку АЕС в Україні через «явну та реальну» загрозу безпеці. Крім того, російські окупанти планують поставити ЗАЕС під контроль «Росатома» з 1 вересня 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло