Зеленський відповів на петицію з пропозицією узаконити в Україні одностатеві шлюби
Поки триває війна, внести такі зміни не вийде, але в подальшому це стане можливо

Президент України Володимир Зеленський відкрив двері для легалізації одностатевих цивільних партнерств у країні у відповідь на петицію, яка закликала запровадити рівноправний шлюб для людей однієї статі і набрала достатню кількість голосів, пише CNN.
У письмовій відповіді Зеленський пояснив, що легалізувати одностатеві шлюби, поки в країні триває війна, буде неможливо, оскільки для цього потрібно буде змінити конституцію.
Але він зазначив, що його уряд «напрацював рішення щодо легалізації зареєстрованого цивільного партнерства в Україні в рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини».
Заклики запровадити одностатеві шлюби в країні посилилися в зв'язку з війною через значну кількість ЛГБТ-людей, які служать в армії, і більший правовий захист, який мають одружені цивільні особи.
В разі загибелі людини його партнер, по суті, досі не має жодних прав, йдеться в петиції.
«Сімейний кодекс України визначає, що сім'я є первинним і основним осередком суспільства. Сім'ю становлять особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Відповідно до Конституції України шлюб є про вільну згоду жінки та чоловіка (ст. 51)», – написав Зеленський на сайті Президента України.
«Конституція України не може бути змінена під час воєнного чи надзвичайного стану (ст. 157 Конституції України)», – пояснив він.
Водночас Зеленський заявив, що разом зі своїми міністрами працюватиме над «забезпеченням прав і свобод» усіх українців.
«У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється, в тому числі, державною політикою, спрямованою на забезпечення рівних прав усіх громадян. Кожен громадянин є невід’ємною частиною громадянського суспільства, він має всі права і свободи, закріплені в Конституції України, – також сказав Зеленський. – Усі люди вільні та рівні у своїй гідності та правах».
Зеленський також подякував понад 28 000 людей, які підписалися під петицією, за «активну громадянську позицію». Згідно з українським законодавством, президент має розглядати петиції, які набрали понад 25 000 підписів.
У червні ООН визначила ЛГБТ-людей як групу, яка особливо вразлива через війну, і заявила, що ЛГБТ-біженці з країни «часто піддаються підвищеному ризику відчуження, експлуатації, насильства та жорстокого поводження, а також стикаються з певними ризиками захисту».
Україна легалізувала гомосексуалізм після розпаду Радянського Союзу, але в країні залишаються анти-ЛГБТ погляди та закони. Дискримінація на робочому місці за ознакою сексуальної орієнтації заборонена, але не існує законодавчого визнання одностатевих стосунків, а одностатевим парам заборонено усиновлювати дітей і вони не захищені законами про злочини на ґрунті ненависті, повідомляє наглядова організація ILGA-Europe.
Організація ставить Україну на 39 місце серед 49 європейських країн за рівнем дотримання прав ЛГБТ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].