Україна підвищила прогноз урожаю зернових, Миколаїв також хочуть включити в зернову угоду

Україна підвищила прогноз урожаю зернових, Миколаїв також хочуть включити в зернову угоду

Першочерговим завданням є вивезти 20 млн тонн минулого врожаю

Україна підвищила прогноз урожаю зернових, Миколаїв також хочуть включити в зернову угоду
Фото: Christophe Gateau/picture allianceGetty Images

Український уряд підвищив прогноз цьогорічного врожаю зернових та олійних культур.

На нараді під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля повідомили, що цього року врожай очікується більшим, ніж очікувалося, – 65-67 млн ​​тонн замість 60 млн тонн, які прогнозували раніше, пише CNN.

Шмигаль зазначив, що «незважаючи на всі негаразди, жнива тривають. За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства, за жнивний період проведено збирання врожаю на площі 3,5 млн га, зібрано фактично 12 млн тонн зерна нового врожаю», – сказав Шмигаль.

«У червні ми експортували 3,2 млн тонн із 5 млн необхідних. Поступово експорт зростає залізницею, автотранспортом, через дунайські порти. Морські порти значно розширять ці потужності, а аграрії отримають нові можливості для реалізації своєї продукції», – сказав він.

Зауваження Шмигаля прозвучали, коли перше судно, яке вийшло з чорноморського порту, навантажене зерном, пройшло через Спільний координаційний центр у Стамбулі.

Шмигаль зазначив, що уряд працює над удосконаленням державних кредитів для фермерів, у багатьох з яких зруйновано обладнання та сховища або вони не можуть вивести свою продукцію на ринок.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук повідомив на прес-конференції в середу, що іще 16 суден чекають своєї черги виходу з чорноморських портів України, які стояли там з лютого.

За його словами, першочерговим завданням є почати переміщення тих 20 млн тонн, які залишилися у сільгоспвиробників з минулого врожаю.

Він також повідомив, що міністерства обговорюють з Координаційною радою в Стамбулі можливість включення портів Миколаївської області в угоду з експорту українського врожаю.

Нагадаємо, ДПСУ розкрила схему незаконного вивезення українського зерна російськими та сирійськими суднами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло