Ринок венчурних інвестицій обвалився до $120 млрд через війну в Україні

Ринок венчурних інвестицій обвалився до $120 млрд через війну в Україні

Інвестори зосереджуються на компаніях, які перебувають у центрі уваги через війну в Україні

Ринок венчурних інвестицій обвалився до $120 млрд через війну в Україні
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Ринок венчурних інвестицій (VC) обвалився до $120,2 млрд у ІІ кварталі поточного року через війну в Україні. Це найнижчий показник за останні шість кварталів.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind.

Деталі. Дослідники стверджують, що на ринку є доступні для інвестицій кошти, однак інвестори зберігають гроші та зосереджуються на компаніях, які перебувають у центрі уваги через війну в Україні.

Загалом за ІІ квартал в індустрії закрили всього 8420 угод, натомість в останньому кварталі 2021 року показник становив майже 12 000. Найбільше венчурних інвестицій припало на США – 3374 угод вартістю $62,3 млрд. Експерти вважають, що ця країна показала найбільшу стійкість на ринку.

У Європі уклали 2220 угод на $27,3 млрд. Дослідники зазначають, що VC впали в більшості окремих юрисдикцій ЄС. Однак, крім Німеччини, там ще лишилися країни, що залучають великі кошти. Мова йде про Швейцарію (Climeworks – $650 млн) та Великоританію (SumUp – $626,7 млн). До них також доєдналися Хорватія (Rimac Automobili – $528,7 млн) та Італія (Scalapay – $524 млн, Habacus – $330 млн).

Водночас ринок інвестицій в Азії падає другий квартал поспіль – там закрили 2206 угод на $24,5 млрд. Утім найбільша кількість угод у світі все ще закривається на стадії ангельських інвестицій.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 2021 року українські стартапи залучили венчурних інвестицій майже на $780 млн. Показник збільшився на 46% проти минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло