Зеленський хотів би провести прямі переговори з Китаєм й обговорити російське вторгнення

Зеленський хотів би провести прямі переговори з Китаєм й обговорити російське вторгнення

Президент запевнив, що без китайського ринку росія відчувала б себе у повній економічній ізоляції

Зеленський хотів би провести прямі переговори з Китаєм й обговорити російське вторгнення
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Президент України Володимир Зеленський шукає можливість напряму поговорити з китайським лідером Сі Цзіньпіном про війну, розв'язану росією проти України.

Джерело. Про це Зеленський заявив в інтерв'ю азійському виданню South China Morning Post.

Коментар. «Це дуже сильна держава. Це потужна економіка... Отже, вона може впливати на росію політично, економічно. А Китай є постійним членом Ради Безпеки ООН», – сказав Зеленський.

Він запевнив, що без китайського ринку росія відчувала б себе у повній економічній ізоляції.

«Це те, що може зробити Китай, – обмежити торгівлю з Росією до закінчення війни», – наголосив президент.

Зеленський нагадав, що Київ надіслав Пекіну офіційний запит про зустріч ще на початку повномасштабного вторгнення, проте відтоді жодних розмов із Китаєм так і не відбулося.

Український президент висловив розуміння того, що Пекін бажає зберегти «збалансоване» ставлення до війни. Водночас він нагадав, що росія безпідставно вторглася на українську суверенну територію.

«Росіяни – загарбники… Це війна на нашій території, вони прийшли вторгатися. Китай, як велика та сильна країна, може прийти й поставити російську федерацію в певне місце. Звичайно, мені дуже хотілося б, щоб Китай переглянув своє ставлення до рф», – сказав він.

Деталі. Це 40-хвилинне інтерв'ю Зеленського в Zoom було його першою розмовою з азійською пресою після вторгнення росії до України 24 лютого.

Бекграунд. Тим часом росія намагається посилювати співпрацю з Китаєм і готується виділити $31 млрд на найбільший залізничний проєкт, щоб «прорубати вікно» на китайський ринок і збільшити вивезення сировини, яка опинилася під західним ембарго. Хоча раніше Китай скоротив до нуля інвестиції в росію за програмою «Один пояс – один шлях».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло