НКЦПФР заявила про зняття майже всіх впроваджених із початком війни обмежень із 8 серпня

НКЦПФР заявила про зняття майже всіх впроваджених із початком війни обмежень із 8 серпня

Заборони зберігаються щодо операцій, пов'язаних з фізособами та юрособами рф та білорусі

НКЦПФР заявила про зняття майже всіх впроваджених із початком війни обмежень із 8 серпня
Фото: Stockworld

Що сталося. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) ухвалила рішення, яким скасувала майже всі запроваджені з початком повномасштабного російського вторгнення обмеження на роботу на ринку капіталів і товарних ринків.

Джерело. Про це йдетьсяу рішенні Комісії №1053, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Зазначається, що рішення набирає чинності з 8 серпня цього року. Заборони зберігаються щодо операцій, пов'язаних з фізособами та юрособами рф та білорусі.

Крім того, розрахунки з другої частини операції РЕПО за договорами РЕПО, укладеними до початку війни, а також заявки на викуп від учасників інститутів спільного інвестування відкритого та інтервального типу дозволено здійснювати лише з 22 серпня, а на більш ранні операції потрібен дозвіл Комісії.

Коментар. Очільник НКЦПФР Руслан Магомедов зауважив, що протягом п'яти місяців війни ринки капіталу та товарні ринки працювали у ручному режимі.

«Регулятор ретельно відстежував та аналізував результати кожної дозволеної операції. У мирному житті – це нонсенс, але війна продиктувала свої умови. Завдяки індивідуальному підходу та розважливій позиції ми змогли подолати панічні настрої, зберегти активи та не допустити дефолти щодо низки цінних паперів», – розповів Магомедов.

Бекграунд. Нагадаємо, що нещодавно НКЦПФР додала ще 4 інвестиційні проєкти до переліку ненадійних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло