Держава матиме ресурс для проходження опалювального сезону – «СН»

Держава матиме ресурс для проходження опалювального сезону – «СН»

Водночас постачання газу споживачам у регіонах, де тривають бойові дії, може бути проблематичним

Держава матиме ресурс для проходження опалювального сезону – «СН»

Що сталося. В Україні буде газ, щоб нормально пройти зиму, а ціна на тепло для населення не зростатиме.

Джерело. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова парламентського підкомітету з питань газової галузі та політики газопостачання Андрій Жупанин.

Деталі. «В Україні суттєво впало споживання газу. Видобуток теж впав, але не так сильно, як споживання. Різниця між споживанням та видобутком, за прогнозами Міністерства енергетики, становитиме 3–4 млрд кубометрів газу», – пояснив Жупанин.

За його словами, уряд уже виділив кошти для закупівлі ще 3–4 млрд кубометрів газу за кордоном, а також розглядає можливість закупівлі українського газу в приватних видобувальників.

«Тому стосовно наявності ресурсу поки що прогноз оптимістичний, якщо не буде якихось форс-мажорних обставин, пов’язаних із війною», – запевняє депутат.

При цьому Жупанин додав, що постачання газу споживачам може бути проблематичним, зокрема, у регіонах, де тривають бойові дії. За його словами, наразі там «практично неможливо обіцяти» споживачам безперебійне постачання.

Бекграунд. Раніше уряд ухвалив рішення, згідно з яким ціна залишиться незмінною для всіх теплокомуненерго. А Верховна Рада виділила «Нафтогазу» 111 млрд грн з держбюджету для компенсації різниці тарифів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло