Єврокомісія розробила нову пропозицію щодо надання Україні допомоги у 8 млрд євро

Єврокомісія розробила нову пропозицію щодо надання Україні допомоги у 8 млрд євро

Україна отримає 5 млрд євро у вигляді довгострокових кредитів, а решту грошей – у вигляді грантів

Єврокомісія розробила нову пропозицію щодо надання Україні допомоги у 8 млрд євро
Фото: ua.news

Що сталося. Європейська комісія розробила нову пропозицію щодо надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 8 млрд євро шляхом поєднання грантів і позик.

Джерело. Про це повідомляє Politico з посиланням на чиновників ЄС.

Деталі. ЄС виділить 5 млрд євро як довгострокові позики, залучені під гарантії, надані країнами ЄС. Виплата відсотків субсидуватиметься з бюджету ЄС. Решту суми, приблизно 3 млрд євро, нададуть як гранти.

Зазначається, що комісія очікує отримати схвалення Європейського парламенту та країн ЄС у вересні, щоб виплати могли початися в жовтні. 

Новий проєкт пропозиції з’явився після того, як Німеччина відмовилася надати гарантії щодо кредитів Україні на суму до 9 мільярдів євро. Берлін стверджував, що оскільки Україна має великі борги, для допомоги Києву краще підходять гранти, – як це зробила сама Німеччина.

Крім того, таку позицію підтримали Італія та Франція, які також надали двосторонню допомогу, тому Єврокомісія була змушена повернутися до перегляду плану.

Бекграунд. Нагадаємо: Рада Європейського Союзу схвалила виділення Україні нового макрофінансового кредиту в 1 млрд євро. Другий транш допомоги від Євросоюзу Україні становитиме 8 млрд євро.

При цьому німецька влада гальмує виділення пакету допомоги Україні у розмірі дев'яти мільярдів євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло