«Схожий на маньяка»: до російських в'язнів приїжджав путінський «кухар» Пригожин, щоб вербувати на війну

«Схожий на маньяка»: до російських в'язнів приїжджав путінський «кухар» Пригожин, щоб вербувати на війну

Він сказав, що йому по*** на всіх і потрібно виграти цю «чортову» війну за будь-яку ціну

«Схожий на маньяка»: до російських в'язнів приїжджав путінський «кухар» Пригожин, щоб вербувати на війну
Фото: Михаил Метцель/ТАСС

Що сталося. Російське опозиційне видання «Медіазона» опублікувало свідчення двох незнайомих між собою ув'язнених із Ярославської та Тульської областей. Вони розповіли, що їхні колонії відвідав невисокий лисий чоловік із зіркою героя росії, який назвався Євгенієм Пригожиним. Він пропонував гроші, свободу та зняття судимості в обмін на участь у війні з Україною.

Деталі. За словами ув'язненого з ІЧ-4 у Плавську Тульської області, до них в колонію Євгеній Пригожин приїжджав 25 липня. За його словами, чоловік, який представився Пригожиним, повторював:

«У мене особливі повноваження від президента, мені по*** на всіх, мені потрібно виграти цю чортову війну за будь-яку ціну». Виступаючи перед ув'язненими, він зізнався, що сам «сидів на Півночі».

Інший ув'язнений з ІЧ-2 у Ярославській області розповів, що Пригожин приїхав до них 1 серпня, і на зустріч із ним вигнали майже всіх, у тому числі хворих із санчастини. По пам'яті ув'язнений процитував, що сказав чоловік, що назвався Пригожиним.

«Ми не збройні сили, а справжнісіньке воєнізоване ОЗУ (організоване злочинне угрупування – ред.). Мої хлопці заходять в африканські країн і за два дні не залишають там нічого живого, і зараз так само розносять ворогів в Україні. Ваше рішення служити у ПВК «Вагнер» – це угода з дияволом. Якщо ви вийдете звідси зі мною, то або повернетеся вільною людиною, або помрете. Ви будете зобов'язані вбивати ворогів та виконувати накази керівництва. На тих, хто поверне назад, чекає розстріл на місці».

За його словами, вербувальників насамперед цікавили «вбивці та розбійники», «до наркоманів ставляться насторожено, те саме до гвалтивників».

«Краще, каже, щоб не побутові вбивці були, а прямо свідомі – вам, каже, у нас сподобається. Взагалі він справив враження маніяка», – розповів ув'язнений.

За його словами, на війну пішли записуватися «дуже багато, аж ніяк не менше 200 осіб».

При цьому Пригожин попередив, що смертність на війні складає 15%.

Бекграунд. Нагадаємо, ПВК «Вагнер» завербувала 1500 ув'язнених для війни в Україні в обмін на помилування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло