Розробника путінських гіперзвукових ракет заарештовано за держзраду - це вже третій за два місяці

Розробника путінських гіперзвукових ракет заарештовано за держзраду - це вже третій за два місяці

ФСБ вважає, що вчені могли передавати Китаю технології

Розробника путінських гіперзвукових ракет заарештовано за держзраду - це вже третій за два місяці
Запуск ракети "Циркон"

Що сталося. Директора Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ) Сибірського відділення Російської академії наук (СО РАН) Олександра Шиплюка заарештовано за звинуваченням у держзраді.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Шиплюк, який є одним із провідних фахівців у галузі гіперзвуку в росії та завідує лабораторією №5 «Гіперзвукові технології», був заарештований слідом за головним науковим співробітником інституту Анатолієм Масловим, повідомив ЗМІ науковий керівник ІТПМ Василь Фомін.

«Шиплюку закидають те саме, що й Маслову. Держзрада, – сказав Фомін.

Наразі вченого перевезено до СІЗО «Лефортово» у Москві. 

Шиплюк є фахівцем у галузі високошвидкісної аерогазодинаміки та експериментальних методів дослідження газових потоків.

Останніми роками Шиплюк займався гіперзвуковими ракетами, зокрема їх захисним покриттям.

Про створення гіперзвукових ракет «Циркон» президент рф путін оголосив 1 березня 2018 року, а в грудні 2021-го повідомив, що зброя, якої немає ні в кого у світі, «бездоганно» пройшла випробування. У 2022 році мають розпочатися поставки таких ракет в російську армію.

За даними видання «Родные берега», обшуки та допит пов'язані зі справою головного наукового співробітника ІТПМ Анатолія Маслова, якого було затримано 27 червня та етаповано до Москви, до слідчого ізолятора «Лефортово». Справу розслідує центральний апарат ФСБ росії.

Маслова підозрюють у передачі Китаю даних, пов'язаних із гіперзвуковими технологіями. 

На сайті ІТПМ оголошено збір підписів на підтримку Анатолія Маслова.

«На жаль, доводиться визнати, що наразі переслідування вчених, які займаються авіаційною наукою, носить у країні системний характер. Це вже призводить до небувалого відтоку наукової молоді з цього напряму, а також до зниження мотивації виконання наукових досліджень», – йдеться у зверненні.

Бекграунд. Шиплюк – третій за два місяці новосибірський вчений-фізик, заарештований за держзраду. У червні з Новосибірська до московського СІЗО відвезли Дмитра Колкера – доктора наук, завідувача лабораторії квантових оптичних технологій Новосибірського державного університету. Вчений мав останню стадію раку, його забрали з приватної клініки, де він перебував на підтримуючій терапії. 2 липня він помер в СІЗО.

Між тим повідомлялося, що США виділять кошти на створення супутників для відстеження гіперзвукових ракет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло