Зеленський позбавив стипендії фігуриста Петренка через відвідування і виступи в росії

Зеленський позбавив стипендії фігуриста Петренка через відвідування і виступи в росії

Спортсмен їздив у росію вже після початку російського вторгнення

Зеленський позбавив стипендії фігуриста Петренка через відвідування і виступи в росії
Віктор Петренко
Фото: Дмітрій Феоктиістов / ТАСС

Що сталося. Президент України Володимир Зеленський своїм указом позбавив стипендії українського фігуриста, чемпіона XVI зимових Олімпійських ігор з фігурного катання на ковзанах Віктора Петренка. Глава держави підписав відповідний указ № 567/2022.

Джерело. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Деталі. Зазначається, що у липні поточного року спортсмен виступив на льодовому шоу «Аленький цветочек» у Сочі попри розв'язану росією жорстоку війну проти України. Його вчинок засудили Національний олімпійський комітет та Українська федерація фігурного катання (УФФК).

Крім того, Віктор Петренко припинив участь у навчально-тренувальному процесі, підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських видів спорту та діяльності щодо розвитку громадського фізкультурно-спортивного руху.

Враховуючи вказане, УФФК внесла до Міністерства молоді та спорту подання про позбавлення його державної стипендії.

Відповідно до пункту 9 Положення про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор від 18 серпня 2004 року, Віктора Петренка позбавлено державної стипендії, що була призначена йому указом Глави держави №456/2022 від 28 червня 2022 року.

Бекграунд. Російська фігуристка Тетяна Навка заявила, що буде захищати і підтримувати українського фігуриста Віктора Петренка, якого критикує Національний олімпійський комітет України.

«Обов'язково будемо захищати Петренка, звичайно! Будемо захищати і підтримувати. Наскільки я розумію, Україна про нього навіть не подбала, ніяк не допомагає йому», – цитувало Навку «РИА Новости».

Національний олімпійський комітет України раніше засудив участь Петренка у льодовому шоу Тетяни Навки «Аленький цветочек», яке проходить у Сочі. «НОК України рішуче засуджує та вважає неприпустимим вчинок Віктора Петренка, який днями брав участь у льодових шоу у Сочі. Така поведінка, такий вчинок є неприпустимим для олімпійської спільноти України», – йшлося в опублікованій на сайті НОК заяві.

Шоу «Аленький цветочек» триватиме в Сочі до кінця вересня. Петренко виступає в ролі батька Настіньки, головної героїні вистави, яку зараз грає фігуристка Каміла Валієва, що запам'яталася скандалом з допінгом під час Олімпійських ігор у Пекіні.

Віктор Петренко – радянський та український фігурист, який виступав у одиночному катанні. Олімпійський чемпіон 1992 року, чемпіон світу та триразовий чемпіон Європи, а також чемпіон світу серед юніорів.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло