Індекс інвестиційної привабливості України сягнув мінімуму за останні 10 років

Індекс інвестиційної привабливості України сягнув мінімуму за останні 10 років

Попри війну 91% компаній асоціації планують продовжувати працювати на ринку України

Індекс інвестиційної привабливості України сягнув мінімуму за останні 10 років
Фото: pixabay.com

Що сталося. Інтегральний показник Індексу інвестиційної привабливості України у першій половині 2022 року впав на пів пункту. Він становить 2,17 бала з 5 можливих – це найнижче значення з 2013 року.

Джерело. Про це повідомила Європейська бізнес-асоціація.

Деталі. Пів року тому показник індексу складав 2,73 бала. Для порівняння, під час активної фази пандемії Covid-19 Індекс знижувався до 2,4 бала, а за часів Євромайдану – до 1,8 бала, що досі є найнижчим значенням за увесь час проведення дослідження. Проте після Революції гідності індекс знову підскочив.

Зазначається, що оцінка генеральними директорами інвестиційного середовища в Україні очікувано погіршилась.

Відсоток СЕО, які вважають його вкрай несприятливим, зріс в десять разів – з 5% до 53% за останні пів року.

Ще 34% вважають його скоріше несприятливим.

Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 9% директорів, і ще 4% вважають його сприятливим.

Найбільше позитивних оцінок ділового середовища цієї хвилі надійшли від представників юридичного та консультаційного бізнесу, а також підприємств FMCG сфери.

Оцінка піврічної динаміки інвестклімату також відчутно погіршилася: негативну динаміку спостерігають 79% інвесторів, ще 17% вважають, що діловий клімат не зазнав суттєвих змін.

Дещо кращими є прогнози на наступні шість місяців. Тільки 38% очікують подальшого погіршення ситуації, тоді як 36% вважають, що інвестклімат не зазнає суттєвих змін, а 26% прогнозують його покращення до кінця року.

При цьому, попри війну 91% компаній асоціації планують продовжувати працювати на ринку України, а 55% збираються інвестувати в Україну навіть у воєнний час.

Зокрема, СЕО розповідають про плани інвестицій в аграрну сферу, енергетику, ІТ та телеком, будівництво, фармацевтику, FMCG, нерухомість та інше. До того ж, 12% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну цього року, хоча інші 57% респондентів з цим не погоджуються.

Військова агресія росії проти України очікувано очолила перелік факторів, що негативно вплинули на інвестиційних клімат, на другому місці опинилась корупція, на третьому – слабка судова система. Водночас негативний вплив Соvid-19 гендиректори оцінили як мінімальний та поставили на останнє місце у цьому списку. Серед позитивних змін бізнес-лідери найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит і квот на український експорт та «транспортний безвіз» з ЄС.

Бекграунд. Також Mind проаналізував звіт Venture Pulse від KPMG та вибрав найцікавіші цифри та факти з дослідження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло