Окупанти планують перепідключити ЗАЕС на Крим

Окупанти планують перепідключити ЗАЕС на Крим

Момент відключення станції може стати найбільш небезпечним для ЗАЕС

Окупанти планують перепідключити ЗАЕС на Крим
Фото: Запорізька ОДА

Що сталося. Окупанти передали на Запорізьку АЕС спеціальну програму з перепідключення станції на Крим.

Джерело. Про це повідомив очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Деталі. Котін зазначив, що для цього росіянам доведеться повністю «загасити» станцію та весь південь України. За його словами, після цього ЗАЕС вже буде неможливо підключити до української енергосистеми й вона залишиться російській частоті.

Сам момент «погашення» регіонів та відключення ЗАЕС може стати найбільш небезпечним для станції. Це пов'язано з тим, що при відключенні від української енергосистеми, енергоблоки працюватимуть від 20 дизельних генераторів, що розташовані на території для надзвичайних випадків.

Надалі робота ЗАЕС залежатиме від стабільності та забезпеченості цих генераторів. Відмова генераторів загрожуватиме плавленням активної зони.

Додатковою проблемою для станції є постійні обстріли – наразі там працює лише одна з чотирьох ліній електроживлення. У разі відключення останньої лінії, станція може в мить залишитися взагалі без живлення, а це небезпечно.

Також обстріли можуть пошкодити сховища відпрацьованого ядерного палива. Наразі на території налічується 174 контейнерів із ядерними відходами. Котін нагадав, що останній «прильот» по станції був усього лише за 20 метрів від них.

«Якби вони [окупанти] влучили по цих контейнерах, то ми б із вами уже рахували наслідки виходу радіоактивних речовин із цих контейнерів», – зазначив очільник «Енергоатому».

Бекграунд. Нагадаємо, росіяни заявляли про готовність підірвати заміновану ЗАЕС. Вони хочуть, щоб станція повністю належала їм, а інакше вона «не має дістатися нікому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло