Німецький E.ON наполовину знизив вартість своєї частки в «Північному потоці»

Німецький E.ON наполовину знизив вартість своєї частки в «Північному потоці»

Оцінка частки в проєкті впала на 700 млн євро через «підвищену невизначеність», пов'язану з війною в Україні

Німецький E.ON наполовину знизив вартість своєї частки в 	«Північному потоці»
Фото: DW

Що сталося. Найбільша німецька енергокомпанія E.ON знизила вартість своєї частки в проєкті газопроводу «Північний потік – 1» на 700 млн євро через «підвищену невизначеність», пов'язану з війною в Україні.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. E.ON у березні звітувала, що 15,5% акцій у «Північному потоці – 1», які належать їй через пенсійний фонд, мають балансову вартість 1,2 млрд євро.

Що це означає. Це означає, що вартість участі у газопроводі знизилася на 58%.

Коментар. «Нинішня енергетична криза нарешті дає зрозуміти, що Європа має трансформувати свою енергетичну систему. Щоб бути незалежною від російського газу. Щоб забезпечити надійність постачання», – заявив гендиректор E.ON Леонард Бірнбаум.

E.ON анонсувала коригування вартості частки у «Північному потоці – 1» ще навесні, заявивши, що це негативно вплине на пенсійні резерви та чистий борг, але не викличе проблем з ліквідністю.

Фінрезультати компанії  за перше півріччя показали зниження скоригованого основного прибутку на 15% – до 4,06 млрд євро.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що постачання газу російським «Північним потоком» впало до рівня 20% від максимальних потужностей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло