Bloomberg: росія вивезла із Сирії зброю для війни з Україною в обхід санкцій

Bloomberg: росія вивезла із Сирії зброю для війни з Україною в обхід санкцій

Торговельне судно спокійно пройшло через Босфор

Bloomberg: росія вивезла із Сирії зброю для війни з Україною в обхід санкцій
Фото: Pixaby

Що сталося. росія наприкінці липня вивезла зброю та військову техніку із Сирії на торговельному судні «Спарта II». Таким чином країна обійшла заборону на рух військових кораблів через протоки Босфор та Дарданелли, запроваджену Туреччиною з початку війни в Україні.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела в уряді США та європейській розвідці, а також супутникові знімки.

Деталі. «Спарта II» належить підконтрольній Міноборони рф компанії «Оборонлогістика», що потрапила під санкції США. 

У липні торговельне судно спокійно пройшло Босфор шляхом із сирійського порту Тартус і прибуло до Новоросійська, на ньому було як мінімум 11 одиниць військової техніки. Джерела агентства стверджують, що росія неодноразово використовувала торговельні судна для перевезення зброї та військової техніки Чорним морем в обхід введених Туреччиною санкцій.

Представник Держдепу США направив запити уряду Туреччини щодо цього. Турецький чиновник, знайомий із ситуацією, стверджує, що торговельне судно перевірятиметься лише у тому випадку, якщо з'явиться підозра у правопорушенні. 

Представник Білого дому відмовився повідомити, чи говорили США з турецькими офіційними особами про можливе перевезення зброї російськими торговельними суднами.

Бекграунд. росію не вперше підозрюють в обході санкцій, запроваджених з початку війни. У липні CNN з посиланням на джерела повідомляв, що рф краде золото в Судані за допомогою ПВК «Вагнер», маскуючи вивезення дорогоцінного металу під експорт печива, щоб фінансово підтримувати війну в Україні. 

Також росії вдається оминати нафтове ембарго на ввезення російської нафти морським шляхом та підвищувати прибуток. РФ експортує нафту в обхід санкцій за допомогою невеликого порту в Єгипті: танкери вивантажують нафту Urals у терміналі Ель-Хамра, приховуючи походження сировини, повідомляло Bloomberg.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло