Експорт зерна збільшився майже втричі за останні 3 місяці

Експорт зерна збільшився майже втричі за останні 3 місяці

У липні цей показник досяг 2,7 млн тонн, хоча ще у квітні експорт сягав 1 млн тонн

Експорт зерна збільшився майже втричі за останні 3 місяці
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Експорт зернових культур з України збільшився майже втричі за останні три місяці.

Джерело. Про це повідомляє Мінекономіки.

Деталі. Експорт українського збіжжя за липень склав 2,7 млн тонн, хоча ще у квітні цей показник сягав 1 млн тонн. Міністерство запевняє, що українська сторона про продовження зарубіжними партнерами квот на вивіз продукції.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що світові ціни на експортне зерно зростає. Утім знижуються витрати на фрахтування суден до Туреччини та на страхування вантажів (з 4% до 1,5%). Ці фактори мають допомогти аграрним підприємствам стабілізувати роботу.

Політикиня зазначила, що станом на 1 серпня понад 27 000 агропідприємств отримали кредитів на 50,7 млрд грн. Однак на думку міністерства, ключовим фактором для роботи агробізнесу є бронювання працівників.

«Аби пришвидшити та вдосконалити процес, Мінекономіки підготувало зміни до законодавчих та нормативно-правових актів, що оптимізують механіку оформлення бронювання, в тому числі – за допомогою цифровізації», – йдеться у повідомленні структури.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна експортувала зернових культур на початку 2022 року на 99% менше, ніж минулоріч – майже 121 тонну. При цьому держава заробила $98 700, що на 99,3% менше, ніж 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло