Верещук анонсувала обов'язкову евакуацію не лише з Донеччини, а й з інших областей

Верещук анонсувала обов'язкову евакуацію не лише з Донеччини, а й з інших областей

Надання тепла з настанням опалювального сезону, за її словами, буде значно ускладнене

Верещук анонсувала обов'язкову евакуацію не лише з Донеччини, а й з інших областей
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Що сталося. Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук прогнозує, що обов'язкова евакуація пошириться за межі Донецької області – на інші регіони України, що постраждали від бойових дій.

Джерело. Про це вона повідомила на брифінгу в національному медіацентрі «Україна».

Деталі. «Обов'язкова евакуація з Донецької області здійснюється вперше, і вона поки що єдина. Але наші прогнози й наш аналіз вказує на те, що вона триватиме і в інших регіонах. Ми бачимо зараз погіршення ситуації. А з надходженням осінньо-зимового опалювального періоду точно погіршиться, а надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене», – сказала Верещук.

Вона припустила, що об'єкти теплопостачання та енергії будуть цілями військ рф.

«Ми розуміємо, що не всі з них вдасться відремонтувати. І розуміємо, що частина міст і сіл, наприклад, Запорізької, Херсонської, Харківської областей може залишитись без засобів для існування, тепла, що найголовніше, і без світла, що також важливо», – зазначила Верещук.

За її словами, влада працює над тим, щоб усі, хто виїжджає з небезпечного регіону, отримали безкоштовне житло та соціальний захист. Вона також звернула увагу на те, що українцям дозволяється евакуюватися з домашніми улюбленцями.

Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів розпорядився здійснити обов'язкову евакуацію населення Донецької області до безпечних районів 13 західних і центральних областей. Із закликом до жителів Донбасу негайно евакуюватися в будь-який спосіб звернувся й президент Володимир Зеленський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло