Естонія забороняє в'їзд у країну російським туристам

Естонія забороняє в'їзд у країну російським туристам

Заборона набуде чинності за тиждень

Естонія забороняє в'їзд у країну російським туристам

Що сталося. Росіян із туристичними візами, виданими Естонією, більше не пускатимуть у країну, заявив глава МЗС країни Урмас Рейнсалу. За його словами, заборона зачепить 50 000 осіб, яким Естонія видала шенгенські візи. 

Джерело. RFI

Деталі. «Візи залишаться чинними, але до власників віз при в'їзді в Естонію будуть застосовані санкції, тобто їм не буде дозволено в'їзд до Естонії», – сказав він.

З правила будуть зроблені деякі винятки. Зокрема, заборона на в'їзд не торкнеться співробітників диппредставництв і членів їхніх сімей, міжнародних перевізників, осіб, в'їзд яких до країни необхідний із гуманітарних міркувань, а також близьких родичів тих, хто має естонське громадянство чи постійний дозвіл на проживання в країні.

Заборона набуде чинності за тиждень. У цей час уряд Естонії розгляне питання про повну заборону для громадян рф в'їзду в країну за туристичними шенгенськими візами – зокрема, за виданими іншими країнами.

Посольство Естонії в москві у березні зупинило прийом заяв про видачу короткострокових шенгенських віз (віза С) і довгострокових естонських віз (віза D) від громадян рф та Білорусі. Про це йдеться на сайті посольства.

Естонія також заявила, що короткострокове працевлаштування громадян росії та Білорусі з посвідкою на проживання, виданою в іншій державі Євросоюзу більше не допускається.

«Збереження санкцій проти росії необхідне для забезпечення неослабного тиску на цю країну, – прокоментував таке рішення Урмас Рейнсалу. – Якщо санкції допоможуть покласти край російській агресії, це позитивно позначиться на нашій власній безпеці», – додав він.

Країни – члени Євросоюзу ведуть зараз дискусії для визначення скоординованих дій щодо питання видачі віз російським туристам.

Наприкінці липня глава МЗС Естонії виступив із пропозицією про скасування видачі віз росіянам на всій території Євросоюзу, пише «Коммерсант», зазначаючи, що Урмас Рейнсалу обіцяв порушити це питання 31 серпня на неформальному засіданні глав МЗС країн ЄС у Чехії.

3 серпня Урмас Рейнсалу обговорив цю тему з президентом України Володимиром Зеленським. 

«Ми маємо підвищити ціну російської агресії за допомогою додаткових санкцій, зброї та дедалі більшої ізоляції росії», – процитувало тоді його слова агентство Bloomberg.

Питання про зупинення видачі європейських туристичних віз громадянам росії було порушено на початку серпня у Фінляндії. Кілька днів тому президент України Володимир Зеленський також закликав Захід не допустити, щоб росіяни залишали свою країну.

«Припиніть видавати туристичні візи росіянам. Відвідування Європи – це привілей, а не незаперечне право, – написала у твіттері прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас 9 серпня. – Повітряне сполучення з росією зупинено. Це означає, що, коли країни Шенгенської зони роздають візи російським громадянам, основний удар приймають сусіди росії (Латвія, Естонія та Фінляндія). Ми маємо покласти край російському туризму зараз».

Бекграунд. Нагадаємо: у ЄС розглядатимуть пропозицію про відміну шенгенських віз росіянам, проєкт перебуває на порядку денному.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло