На росії закінчуються запаси смартфонів Apple та Samsung, на перше місце виходять китайські

На росії закінчуються запаси смартфонів Apple та Samsung, на перше місце виходять китайські

Прямий імпорт в росію західних смартфонів повністю припинився

На росії закінчуються запаси смартфонів Apple та Samsung, на перше місце виходять китайські
Фото: DR

Що сталося. Китайський виробник Realme у липні вийшов на друге місце з продажу смартфонів у росії в штуках, обійшовши за цим показником Apple і Samsung разом узяті. Продаж американського та корейського брендів стрімко падає – колись лідер Samsung зайняв за підсумками місяця лише 8,5% ринку в штуках, а Apple – 7%. Рітейлери пов'язують це з відсутністю офіційних поставок та мізерним паралельним імпортом.

Джерело. “Коммерсант” із посиланням на звіт МТС.

Деталі. З нього випливає, що Realme вийшов на друге місце з продажу смартфонів у штучному вираженні з часткою 17% (місяцем раніше вона була 13,4%). Це більше, ніж сукупні продажі Apple і Samsung, частка яких у росії стрімко падає. Частка корейського бренду скоротилася з 10,9% у червні до 8,5% у липні, американського – з 9,7% до 7%.

Китайський бренд Tecno, який посів четверте місце з 7,5% ринку, також обійшов Apple, випливає з даних МТС. Лідером ринку залишається Xiaomi, частка якого разом із суббрендом Poco у штуках досягла 42%.

Падіння продажів Apple і Samsung у липні учасники ринку пояснюють виснаженням запасів у рітейлерів. Прямий імпорт смартфонів цих брендів повністю припинився, а паралельний імпорт не працює у потрібному для заміщення обсязі. 

За оцінками diHouse, обсяги постачання смартфонів від Apple і Samsung в росію зараз на 80–90% менші, ніж до березня цього року.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що продажі нових смартфонів у рф впали до п'ятирічного мінімуму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло