Reuters: Європа шукає заміну російському “роскосмосу” і розглядає SpaceX Ілона Маска

Reuters: Європа шукає заміну російському “роскосмосу” і розглядає SpaceX Ілона Маска

Американська компанія поки що має найбільше шансів на цю угоду

Reuters: Європа шукає заміну російському “роскосмосу” і розглядає SpaceX Ілона Маска
фото SpaceX

Що сталося. Європейське космічне агентство (ESA) розпочало попередні технічні переговори зі SpaceX Ілона Маска, які можуть призвести до тимчасового використання його установок-носіїв після того, як війна росії в Україні заблокувала доступ Заходу до російських ракет «Союз».

Джерело. Reuters

Деталі. Приватна європеська Arianespace стала ключовим претендентом поряд із компаніями з Японії та Індії, але але вона досі не затвердила графік запуску європейської ракети Ariane 6.

«Я б сказав, що ми обговорюємо два з половиною варіанти. Один – це SpaceX, і це зрозуміло. Інший, можливо, – Японія», – сказав Reuters генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

«Японія чекає першого польоту своєї ракети наступного покоління. Іншим варіантом може бути Індія», – додав він в інтерв'ю.

«Я б сказав, що SpaceX є більш оперативним із них і, звичайно, одним із резервних запусків, які ми розглядаємо», – зазначив він.

Ашбахер сказав, що переговори залишаються на фазі вивчення сумісності.

«Ми повинні переконатися, що вони підходять. Це не те, що стрибнути в автобус», – сказав Ашбахер. Наприклад, інтерфейс між супутником і ракетою-пусковою установкою має бути відповідним, а корисне навантаження не повинно бути скомпрометовано незнайомими типами вібрації при запуску.

«Ми вивчаємо цю технічну сумісність, але ми ще не розглядали комерційну пропозицію», – пояснив Ашбахер.

Falcon 9 від SpaceX вже захопив інших клієнтів, які розривають зв’язки з космічним сектором Москви, який стає все більш ізольованим на тлі конфлікту в Україні, але гучну європейську місію можна розглядати як значну перемогу для американського виробника ракет.

Бекграунд. Також повідомлялося, що OneWeb відмовилася запускати супутники з «Роскосмосом» і натомість уклала угоду зі SpaceX.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло