Через війну з Україною російська економіка втратила 4 роки зростання - Bloomberg

Через війну з Україною російська економіка втратила 4 роки зростання - Bloomberg

Економіка рф досягне своєї нижньої точки до середини 2023 року

Через війну з Україною російська економіка втратила 4 роки зростання - Bloomberg
фото DR

Що сталося. Військова агресія росії проти України відкинула російську економіку на чотири роки назад і запустила процес одного з найтриваліших падінь ВВП у сучасній історії росії.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Опитані агентством аналітики вважають, що за підсумками другого кварталу російський ВВП упав на 4,7% у річному вираженні. 

«Економіка втратить чотири роки зростання, повернувшись до показників 2018 року у другому кварталі. Ми очікуємо, що скорочення сповільниться в четвертому кварталі через м'якшу грошово-кредитну політику, яка підтримує попит. Проте у 2023 році економіка втратить ще 2%, оскільки європейська заборона на енергоносії зменшить експорт», – заявив агентству економіст Олександр Ісаков.

Bloomberg зазначає, що спочатку прогнозувалося різке падіння економіки на понад 10% ВВП за підсумками 2022 року, однак ці цифри не виправдаються. Проте проблем економіки від цього менше не стає: деякі галузі, наприклад, автовиробництво, паралізовані, споживчі витрати не зростають, громадяни перейшли в режим жорсткої економії. На цьому тлі марно чекати на відновне зростання економіки, а сама криза затягнеться, зазначає агентство.

«Криза рухається дуже плавною траєкторією. Економіка рф досягне своєї нижньої точки до середини 2023 року», – прогнозує економіст банку ЦентроКредит Євген Суворов.

Макроекономічна стабільність – один із головних наративів, який просуває російська влада, намагаючись знизити «ефективність антиросійських санкцій». Президент путін неодноразово стверджував, що від обмежень сильніше страждають самі західні країни, проте ні в США, ні в країнах ЄС подібної динаміки ВВП не спостерігаються. 

Тим часом у росії санкції призвели до масштабних криз у цілих галузях, а російський бюджет може бути зведений до кінця року зі значним дефіцитом.

Бекграунд. Нагадаємо, в російському уряді спрогнозували найсильніший за 13 років обвал промисловості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло