В держдумі пропонують розблокувати Instagram, але спочатку соцмережа повинна “вибачитися”

В держдумі пропонують розблокувати Instagram, але спочатку соцмережа повинна “вибачитися”

На росії Meta визнана екстремістською організацією, а Instagram і Facebook заблоковані

В держдумі пропонують розблокувати Instagram, але спочатку соцмережа повинна “вибачитися”
фото Shutterstock

Що сталося. Соцмережу Instagram у росії можуть розблокувати, якщо соцмережа офіційно вибачиться та змінить політику.

Джерело. Про це заявив заступник голови комітету держдуми з інформаційної політики Антон Горєлкін, передає vc.ru.

Пряма мова. “По-перше, ця соцмережа має змінити свою політику. Вони мають заблокувати будь-які заклики вбивати наших громадян, моїх співгромадян. По-друге, вони мають вибачитися перед російськими громадянами, причому не треба схиляти коліно чи якимось іншим специфічним чином вибачатися, як це заведено сьогодні в західній культурі. Достатньо офіційних вибачень, достатньо визнати свою помилку, сказати, що так, ми закликали вбивати російських громадян, але ми зрозуміли, що це неправильно, ми вважаємо, що ми дуже помилялися, і ми каємося в тому, що трапилося. От цього буде цілком достатньо, щоб розпочати рух назустріч один одному. І тоді вже, я думаю, взаємодія з нашим регулятором буде конструктивною”, – сказав він.

Бекграунд. Facebook та Instagram 11 березня дозволили використовувати «мову ненависті» щодо російських військових та бажати смерті президентам путіну та Лукашенку. Закликати до насильства над мирними громадянами росії було заборонено.

11 березня Держдума попросила генпрокурора та слідчих дати оцінку рішенню Meta. Генпрокуратура попросила суд визнати Meta екстремістською організацією та заблокувати Instagram у росії. Роскомнагляд вирішив обмежити доступ до соцмережі 14 березня. Facebook заблокований у країні з 4 березня за «дискримінацію російських ЗМІ та інформаційних ресурсів».

14 березня Meta заборонила бажати смерті главам держав у Facebook та Instagram. Віце-президент компанії у листі співробітникам сказав, що Meta виступає проти русофобії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло