Fitch і S&P знизили рейтинги України в іноземній валюті до «вибіркового дефолту» та «обмеженого дефолту»

Fitch і S&P знизили рейтинги України в іноземній валюті до «вибіркового дефолту» та «обмеженого дефолту»

Агентства вважають реструктуризацію боргу країни проблематичною, хоча Україна отримала відстрочку за зовнішнім боргом на $20 млрд на два роки

Fitch і S&P знизили рейтинги України в іноземній валюті до «вибіркового дефолту» та «обмеженого дефолту»
Фото: DR

Що сталося. Міжнародні рейтингові агенції S&P Global Ratings та Fitch погіршили кредитні рейтинги України в іноземній валюті до вибіркового та обмеженого дефолтів, оскільки вважають реструктуризацію боргу країни проблематичною. Рішення ухвалено у п'ятницю, 12 серпня.

Джерело. Deutsche Welle

Деталі. S&P знизило рейтинг України в інвалюті з CC/C до SD/SD (вибірковий дефолт).

«Враховуючи оголошені умови та терміни реструктуризації та відповідно до наших критеріїв, ми розглядаємо операцію як проблемну та рівносильну дефолту», – заявили в рейтинговому агентстві.

Fitch знизило довгостроковий рейтинг країни в іноземній валюті з C до RD (обмежений дефолт).

S&P також заявило, що макроекономічні та фіскальні проблеми, пов'язані з війною, можуть послабити здатність уряду України підтримувати поточні платежі за боргами у національній валюті. У зв'язку з цим знижено рейтинг України і в національній валюті – з «B-/B» до «CCC+/C».

Україна, як очікують експерти, може зіткнутися з економічним спадом у 35%-45% у 2022 році та щомісячним бюджетним дефіцитом у розмірі $5 млрд.

Запит згоди на відстрочку погашення зовнішнього боргу України на два роки був узгоджений з необхідною часткою власників облігацій та набув чинності 11 серпня.

Група зовнішніх комерційних кредиторів України, від якої залежить фінансова підтримка країни МВФ, 20 липня погодилася на координоване зупинення обслуговування українського боргу з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року. 

Раніше про це просив уряд у Києві. 

«Ми, група кредиторів України, висловлюємо нашу солідарність та підтримку Україні у її захисті від необґрунтованої, неспровокованої та незаконної агресивної війни росії», – зазначалося у заяві на сайті Мінфіну ФРН. 

Згадувалась також можливість продовження відстрочки на рік. До складу групи входять Канада, Франція, Німеччина, Японія, Великобританія та США.

Бекграунд. У середу, 10 серпня, Україна отримала відстрочку за зовнішнім боргом на $20 млрд на два роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло