У Польщі екологічна катастрофа – з ріки Одра витягли вже 10 тонн мертвої риби

У Польщі екологічна катастрофа – з ріки Одра витягли вже 10 тонн мертвої риби

Польські та німецькі фахівці досі не можуть знайти причину мору

У Польщі екологічна катастрофа – з ріки Одра витягли вже 10 тонн мертвої риби
Фото: PAP/Lech Muszyński

Що сталося. Керівник державного водного господарства «Польські води» Пшемислав Даца заявив, що на річці Одра трапилася дуже серйозна екологічна катастрофа. Тисячі тонн риби у Нижньошльонському та Любуському воєводствах внаслідок забруднення річки отруїлися.

Джерело: «Польське радіо»

Під час пресконференції Пшемислав Даца підкреслив, що річка була забруднена в Нижній Сілезії біля Олави, між 26 і 27 липня.

«Хвиля отрути дійшла до цього місця і щонайменше до гирла Варти. Загалом з річки вилучено 10 тонн мертвої риби», – сказав він.

Керівник «Польських вод» додав, що перші підрахунки екологічних збитків показують, що вони сягатимуть навіть кількох мільйонів злотих. 

«Протягом двох років держава зарибила Одру вугром на два мільйони злотих, а Польська рибальська асоціація – на один мільйон злотих. Імовірно, мальки не вижили. Крім того, загинуло багато дорослої риби», – підкреслив Пшемислав Даца.

Також відбулася нарада за участю п’яти воєвод, заступника міністра внутрішніх справ та адміністрації Мацея Восіка щодо ситуації на річці Одрі.

У Любуському воєводстві перевірку якості води проводять у 15 водозаборах і понад 40 колодязях. 

Крім того, щодня з кожного району Одеру збиратимуть зразки мертвої риби та відправлятимуть їх на дослідження до інституту в Пулавах.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що всі служби перебувають в готовності й намагаються якомога швидше ліквідувати екологічну катастрофу на Одрі. 

Голова уряду був у Відухові, де споруджені дамби для вилову мертвої риби з річки. Прем'єр підкреслив, що брифінги проводяться щоранку протягом кількох днів.

«Ми стараємося робити все, аби якнайшвидше усунути наслідки катастрофи. Цього екологічного лиха, яке трапилося, а також зосереджуємося на тому, аби відновити початковий стан річки Одра», – заявив Матеуш Моравєцький.

Він повідомив, що звертатиметься до німецької сторони щодо забруднення Одри.

Він додав, що в різних місцях діють польські служби, які намагаються розчистити річку. Але відповідних дій з німецького боку немає.

Під час пресконференції в Гожуві-Велькопольському голова уряду заявив, що причиною екологічної катастрофи, швидше за все, є незаконний скид шкідливих речовин у річку. Він повідомив, що за допомогу у встановленні можливих зловмисників буде вручена винагорода.

Заступник голови Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацєй Вонсік повідомив, що винагорода становитиме мільйон злотих.

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр Польщі вирішив відправити у відставку начальника «Польських вод» і головного інспектора охорони навколишнього середовища.

Моравєцький підкреслив, що ставиться до питання отруєння Одри як до першочергового.

У дописі в соцмережах прем'єр-міністр підкреслив, що «ситуація, пов'язана з отруєнням однієї з найбільших польських річок – Одри, стала найважливішою темою публічних дебатів».

Cитуація на річці Одра, де загинула риба, не вплинула на питну воду. У цьому переконує міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва. Вона повідомила, що компетентні служби постійно проводять аналізи води.

«Усі аналізи, що стосуються будь-яких впливів на воду, тривають. Одним із ключових аналізів є якість питної води. Зараз можемо стверджувати, що по усій течії Одри всі показники в нормі, ситуація на питну воду не вплинула».

Міністр клімату також запевнила, що дослідження проб води з Одри поки що не підтвердили наявність токсичних речовин.

Такі ж результати і німецьких експертів – Одра бере свої витоки на території Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло