“Навіть стіни для нього не перешкода”: фінська компанія надасть Україні супутникові знімки високої якості
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

“Навіть стіни для нього не перешкода”: фінська компанія надасть Україні супутникові знімки високої якості

На це спрямували гроші, які фонд Притули та українці збирали на байрактари

“Навіть стіни для нього не перешкода”: фінська компанія надасть Україні супутникові знімки високої якості
Кримський міст, супутникове фото
iceye.com

Фінська супутникова компанія ICEYE оголосила про підписання угоди, згідно з якою Україна тепер отримуватиме супутникові знімки високої якості. Про це йдеться у прес-релізі, який компанія оприлюднила на своєму сайті у четвер.

Джерело: фінське видання YLE.

Угода підписана із Благодійним фондом Сергія Притули і означає, що український уряд отримує доступ до усіх можливостей одного з пошуково-рятувальних супутників ICEYE, який вже знаходиться на орбіті.

Крім того, ICEYE надасть також доступ до інших своїх супутників синтезованої радіолокаційної апертури SAR, що дозволить українським збройним силам безперервно отримувати радіолокаційні супутникові зображення.

“Цією угодою ICEYE продовжує свої зусилля з надання Україні об’єктивних даних і технологічної підтримки», – каже генеральний директор ICEYE Рафал Моджевскі.

Компанія ICEYE була заснована у 2012 році двома студентами фінського Університету Аалто, Рафалом Моджевскі та Пеккою Лауріла. На сьогодні ICEYE запустила вже 21 космічний апарат і має найбільший у світі парк комерційних супутників SAR.

В ICEYE пояснюють, що, на відміну від традиційних супутників спостереження Землі, невеликі супутники ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та навіть через хмарний покрив. Іншими словами, вони можуть збирати зображення та дані з будь-якої частини Землі кілька разів на день з необхідною точністю.

Компанія не може оприлюднити інформацію, скільки вартували такі послуги.

На запитання журналістів, чи є схвалення угоди від влади Фінляндії і фінського Міністерства оборони, представник компанії сказав, що ICEYE «тісно співпрацювала» з владою.

“Відколи російський уряд почав агресивні військові дії проти України, ICEYE співпрацює з владою Фінляндії, Польщі, ЄС, Великої Британії та США, щоб надати допомогу в їхніх діях, пов’язаних з війною в Україні”, – зазначили в компанії.

Благодійний фонд відомого українського ведучого Сергія Притули ще у червні збирав гроші на безпілотні літальні апарати «Байрактар», всього було зібрано 600 млн гривень, або більше 50 млн євро.

Однак турецька компанія Baykar вирішила віддати три байрактари Україні безкоштовно.

Таким чином, у Фонді Притули при співпраці з українським Міноборони вирішили спрямувати ці гроші на супутник.

“Не те щоб щільна хмарність, а навіть стіни будівель для цієї системи не перешкода”, – уточнили в управлінні  стратегічніх комунікацій ЗСУ.

Крім того, Сергій Притула відповів на негатив і нерозуміння з боку деяких українців щодо придбання супутника і в соцмережі роз'яснив детально, в чому його перевага для Збройних сил України.

На зробленому супутником фото, яке супроводжує прес-реліз ІCEYE про угоду з Україною, зафіксований Керченський міст в Криму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло