Україна отримала майже 2 млрд грн від продажу електроенергії до Європи за неповні два місяці

Україна отримала майже 2 млрд грн від продажу електроенергії до Європи за неповні два місяці

Перетин на третій тиждень серпня обійшовся експортерам у 477,3 млн грн, що на 65% більше за попередній тиждень

Україна отримала майже 2 млрд грн від продажу електроенергії до Європи за неповні два місяці
Фото: pexels.com

Що сталося. Надходження НЕК «Укренерго» становлять 1,92 млрд грн від продажу міждержавного перетину для експорту електроенергії до Румунії та Словаччини з 30 червня по 21 серпня.

Джерело. Про це свідчать результати добових аукціонів, що проводить «Укренерго», передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Згідно з даними, перетин на третій тиждень серпня обійшовся експортерам у 477,3 млн грн, що на 65% більше за попередній тиждень (майже 289 млн грн). Перетин у Румунію коштував 253,8 млн грн, у Словаччину – 223,5 млн грн.

За підрахунками «Укренерго», середньозважена ціна доступу до міждержавних ліній електропередачі в напрямку ЄС протягом 15–21 серпня збільшилася більш ніж у 1,5 раза порівняно з попереднім тижнем.

У компанії пояснили, що збільшення відбулося на тлі зростання середньозваженої ціни базового навантаження в Румунії та Словаччині, яке збільшилося на 33 та 40% відповідно.

Найвищі ціни перетину за обома напрямками зафіксовані на вечірні години п'ятниці, 19 серпня: по Румунії 19 300 грн/МВт-год (рекордним залишається липневий показник 21 700 грн/МВт-год), по Словаччині – 18 200 грн/МВт-год (рекорд – 21 270. грн/МВт-год).

Найвищі ціни зафіксовані в день, коли на аукціони повноцінно вийшов державний енерготрейдер АК «ЕКУ». З 19 серпня компанія викуповує на рівні половини перетину по обох напрямках – для експорту від 1488 МВт-год на добу до 1512 МВт-год на добу із можливих 3000 МВт-год на добу.

При цьому з 19 серпня компанія замінила на румунському напрямку державний «Енергоатом» (на словацькому участі не брав). Анонсуючи свій вихід на внутрішній та зовнішні ринки, «ЕКУ» пояснювала, що всю е/е для постачання викуповує саме в «Енергоатома».

Другим найбільшим експортером з обох напрямків залишається «ДТЕК Західенерго», який викуповує від третини до майже половини перетину.

Крім того, досить активними експортерами минулого тижня були «Новітні технології 3000», «ДЕ Трейдинг», «Некстрейд», «Укр Газ Ресурс», «Ле Трейдинг»,

Певні обсяги протягом тижня продовжували викуповувати «Артлекс-Енерджі», «Акспо-Україна», «Енергум», «Смарт Грід Україна», «Електротрейдинг Груп». Активна раніше «ЕРУ Трейдинг» минулого тижня в аукціонах не брала участі.

Зазначається, що державне ПрАТ «Укргідроенерго» в аукціонах на Румунію та Словаччину у серпні не бере участі. Компанія продовжує викуповувати перетин 100 МВт рівним графіком для постачання е/е до Молдови (всього 2400 МВт-год на добу).

Перетини зі Словаччини, Румунії та Молдови на добових аукціонах на тиждень традиційно залишилися не викуплені. Ціна перерізу на всіх аукціонах, крім експорту до Румунії та Словаччини, дорівнює 0 грн/МВт-год.

Бекграунд. Нагадаємо, що «Укренерго» планує поступово нарощувати експорт електроенергії з України до ЄС.

Раніше Mind писав, як війна трансформує енергетичний сектор України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло