Bloomberg: Поставки російської нафти у Європу вийшли на рекордний рівень

Bloomberg: Поставки російської нафти у Європу вийшли на рекордний рівень

Доходи росії від нафти також досягли максимумів

Bloomberg: Поставки російської нафти у Європу вийшли на рекордний рівень
фото Shutterstock

Росія збільшила постачання нафти у Європу до нового максимуму – із квітня 2022 року. Доходи росії від нафти також досягли максимумів за кілька місяців: зараз москва отримує від експортного мита на нафту близько $183 млн на тиждень, за сім днів цей показник зріс на 26%.

Джерело. Про це свідчить моніторинг агентства Bloomberg, який відстежує танкерні перевезення із російських портів, пише The Insider.

Сукупний обсяг постачання нафти з росії до 19 серпня досяг 3,41 млн барелів на добу проти 3,24 млн тижнем раніше. Все зростання поставок припало на європейські країни, зростали поставки до держав Середземномор'я, Чорного моря, а також до Північної Європи. Агентство зазначає, що країни, ймовірно, намагаються наростити поставки і закупити про запас напередодні нафтового ембарго, яке в ЄС почне діяти з грудня 2022 року.

Додаткове зростання поставок найближчим часом може очікуватися на тлі постачання російської нафти на нові ринки – йдеться про Шрі-Ланку, Єгипет і навіть Афганістан. Однак на цьому тлі поставки російської нафти в Азію почали падати: за підсумками минулого тижня, росія відвантажила в Азію 1,71 млн барелів нафти, що значно нижче, ніж 2,1 млн барелів на добу у квітні та травні.

Максимумів досягли поставки нафти у Болгарію та Румунію: загалом їх рівень становив 260 000 барелів на добу. Серед країн Північної Європи агентство виділяє нарощування поставок до Нідерландів та Польщі (інші країни регіону припинили закупівлі російської нафти з червня).

Обсяг експорту нафти до Північної Європи агентство оцінює у 398 000 барелів на добу. Ще близько 860 000 барелів на добу припадає на Туреччину та Італію.

Крім нарощування обсягів постачання російської нафти до ЄС, європейські компанії допомогли рекордно збільшити постачання російської нафти до третіх країн. Лідером у транспортуванні російської нафти стали грецькі компанії.

З грудня щодо російської нафти запрацює нафтове ембарго, всі танкерні постачання російського палива до країн Євросоюзу будуть заборонені. Винятки передбачені лише для Чехії, Угорщини та Словаччини, які отримують російську нафту південною гілкою трубопроводу «Дружба».

Бекграунд. Також повідомлялося, що Туреччина купує вдвічі більше російської нафти, ніж минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло