Сільське госпорадство забезпечує третину всієї економіки України – Мінагрополітики

Сільське госпорадство забезпечує третину всієї економіки України – Мінагрополітики

Водночас сама агросфера на 70% залежить від експорту

Сільське госпорадство забезпечує третину всієї економіки України – Мінагрополітики
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький пояснив, що наразі сільське господарство забезпечує 30–35% усієї економіки України.

Джерело. Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

Деталі. Урядовець зазначив, що сама агросфера на 70% залежить від експорту, адже Україна виробляє такі обсяги зерна, які неможливо спожити на внутрішньому ринку. Тому держава поступово нарощує обсяги поставок продукції до інших країн.

За липень Україна експортувала лише 3 млн тонн зерна, а загалом за 15 днів серпня цей показник уже вийшов на рівень у 2 млн тонн. Висоцький порахував, що за поточний місяць держава може додатково заробити на експорті ще від $250 млн до $300 млн валютної виручки.

Зокрема, заступник міністра повідомив, що за 22 дні роботи зернового коридору з українських портів вийшли 33 кораблі з 719 549 тоннами агропродукції. Ще 18 суден наразі завантажуються та очікують на вихід. Крім того, урядовець пояснив, що завдяки деблокаді портів вирівнялися експортні ціни. Це дає впевненість фермерам, що вони не збанкрутують і матимуть змогу покрити витрати на виробництво.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна може наблизитися до довоєнних показників експорту. Однак цей процес може тривати до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло