Послу Туреччини в Україні вручили ноту через дозвіл на перевезення російських ракет через Босфор
Росія обійшла заборону на рух військових кораблів через Босфор, запроваджену Туреччиною з початку війни

Що сталося. Українське міністерство закордонних справ висловило ноту послу Туреччини в Україні у зв'язку з перевезенням судном із Сирії до росії через протоку Босфор російських ракетних систем С-300.
Джерело. Про це йдеться у заяві МЗС України.
Деталі. Заступник міністра закордонних справ Микола Точицький звернувся до Туреччини із запитом щодо надання офіційної інформації про вантаж, а також заходів, вжитих Туреччиною задля виконання положень Конвенції та запобігання подальшій ескалації російсько-української війни.
Він висловив сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час війни в руслі послідовної позиції Туреччини щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Бекграунд. Нагадаємо: росія наприкінці липня вивезла зброю та військову техніку із Сирії на торговельному судні «Спарта II». Таким чином країна обійшла заборону на рух військових кораблів через протоки Босфор та Дарданелли, запроваджену Туреччиною з початку війни в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].