Рада схвалила податкові пільги для забудовників

Рада схвалила податкові пільги для забудовників

За прийняття законопроєкту проголосували 246 депутатів

Що сталося. Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону №7683 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому». За прийняття відповідного законопроєкту у першому читанні проголосували 246 депутатів.

Джерело. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Деталі. У пояснювальній записці зазначається, що основною метою проєкту закону є забезпечення полегшення доступу населення до нового житла, зменшення податкового навантаження, створення прозорих умов для інвестування, пов’язаного з нерухомістю, а також очищення галузі від податкового шахрайства шляхом зміни порядку оподаткування операцій, пов’язаних зі створенням і постачанням житлової нерухомості.

Зокрема, пропонується встановити особливості оподаткування податками на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб доходів, додану вартість доходу (операцій) з продажу чи іншого відчуження «неподільного об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості, подільного об’єкта незавершеного будівництва».

Також запропонований підхід щодо коригування фінансового результату до оподаткування замовником будівництва, девелопером будівництва, що здійснюють операції з першого продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості, «фактично переносить момент сплату податку на майбутні періоди (до того ж, необмежено у часі)».

Крім того, пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції «постачання житла (об'єктів житлової нерухомості, неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості), крім першого постачання таких об’єктів». Водночас чинна норма щодо звільнення від ПДВ стосується лише житла (об'єктів житлового фонду).

Бекграунд. Раніше Рада ухвалила законопроєкт щодо проєктування бомбосховищ у нових будівлях. Документ передбачає термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, у тому числі й у новобудовах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло