Спілка письменників України пропонує закрити музей Булгакова у Києві

Спілка письменників України пропонує закрити музей Булгакова у Києві

Секретаріат наголошує, що письменник люто ненавидів Україну і став предтечею “русского міра”

Спілка письменників України пропонує закрити музей Булгакова у Києві
Getty

Спілка письменників України запропонувала закрити будинок-музей письменника Михайла Булгакова на Андріївському узвозі в Києві, а замість нього створити там музей українського композитора Олександра Кошиця.

У заяві союзу сказано, що Булгаков був «по суті однією з предтеч цього сумнозвісного «русского міра», це яскраво відображається в його небезпечних книжках».

Пояснюючи причини своєї вимоги, секретаріат української Спілки письменників зазначає, що «після повномасштабного вторгнення росії до суверенної незалежної України у нашому культурному просторі постало актуальне питання про доцільність вивчення творчості російських письменників у навчальних закладах України, про функціонування музеїв таких письменників на території України, а також у перейменуванні вулиць, названих на честь таких культурних діячів”.

У заяві письменницької організації наводиться цитата з роману Булгакова «Біла гвардія», в якій один із героїв, Олексій Турбін, під час пиятики з друзями каже:

«Я б вашого гетьмана за влаштування цієї маленької України повісив би першим!.. Хто заборонив формування російської армії?.. Гетьман. Хто тероризував російське населення цією мерзенною мовою, якої і на світі не існує? Гетьман”.

Спілка письменників робить висновок, що Булгаков «люто ненавидів Україну та її незалежність», а також називає його «одним із найпідступніших ворогів» країни.

Він пропонує передати експонати з музею письменника в Національний музей літератури, а в будинку на Андріївському узвозі відкрити музей українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав там до 1906 року.

Директор київського музею Булгакова Людмила Губіанурі відреагувала на заяву у своєму Фейсбук-акаунті.

«Союз письменників, гадаю, використав не всю свою зброю. Перед тим, як ініціювати закриття музею Булгакова, вони мали б ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників та позбавлення громадянства за антирадянську діяльність. Чим вони й займалися протягом своєї багатої історії», – написала вона.

Бекграунд. Як повідомлялося, в Україні шкільна програма суттєво змінилася внаслідок війни – в ній не буде ні російських письменників, ні російської мови, а з творчості Булгакова пропонується на вибір тільки “Собаче серце”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло