У Польщі відкрили медичний хаб для транспортування поранених українців в інші країни ЄС

У Польщі відкрили медичний хаб для транспортування поранених українців в інші країни ЄС

Для цього буде використовуватися спеціальний літак

У Польщі відкрили медичний хаб для транспортування поранених українців в інші країни ЄС
фото PAP/Darek Delmanowicz

У польському населеному пункті Ясьонка поблизу Ряшіва (Жешува) відкрили медичний пункт Medevac Hub. Його будуть використовувати для швидкого транспортування українських пацієнтів до країн Євросоюзу.

Джерело. Про це пише Польське радіо.

Деталі. Пацієнти, які перебувають під наглядом медичної служби, чекатимуть тут транспортування в іншу країну. Для цього буде використовуватися спеціальний літак, який здійснюватиме посадку та зліт з найближчого аеропорту Ясьонка. Транспортування здійснюватиметься двічі на тиждень, пацієнтів транспортуватимуть до 18 країн, які висловили бажання приймати українців.

“Україна не залишиться одна у боротьбі з російським агресором. Ми дбаємо про пацієнтів з України, щоб країна могла боротися за свободу”, – сказав міністр охорони здоров'я Польщі Адам Нєдзельский у четвер, 1 вересня, у Ясьонці.

Окрім Нєдзельського, на церемонії були присутні, серед інших, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

За словами Нєдзельського, наразі, завдяки механізму Європейського Союзу, близько 1200 українських пацієнтів їздили на лікування в країни Спільноти.

Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що Україна та Польща побудують транскордонний трубопровід для постачання рослинної олії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло