Експорт з України збільшився на 25% за серпень
Загалом держава продала 7,29 млн тонн товарів за $3,36 млрд

Що сталося. Український експорт виріс на 25% у серпні до рівня 7,29 млн тонн товарів. Постачальники заробили $3,36 млрд.
Джерело. Про це повідомляє Мінекономіки.
Деталі. Зростання показника пояснюється частковим розблокуванням портів Великої Одеси – перевезення морським транспортом збільшилося на 85% і становило майже 2,9 млрд тонн вантажів лише за серпень. Вантажів продали на $995 млн.
Залізницею з України вивезли понад 3 млн товарів, на чому експортери заробили $788 млн. Ще 1,36 млн тонн продукції експортували автомобільними шляхами – виторг склав $1,48 млрд.
Лідерами за вартістю експорту в серпні назвали:
- соняшникову олію – 366 000 тонн на $443 млн. Обсяги експорту зросли на 30%;
- кукурудзу – 1,5 млн тонн на $347 млн. ЇЇ експортували на 31% більше;
- ріпак – 665 000 тонн на $305 млн;
- пшеницю – 880 000 тонн на $213 млн. За серпень її вивезли у 2,3 раза більше;
- руду – 1,4 млн тонн на $172 млн. Утім через окупацію та руйнування південно-східних регіонів обсяги експорту металургійної продукції падають;
- кабельну продукцію – товарів на $89 млн. Експорт скоротився на 9,8%, однак ця категорія залишається однією з ключових;
- електроенергію на $73 млн. Дохід від її продажу зріс удвічі за місяць;
- насіння соняшнику – $71 млн. Сегмент сектору буде скорочуватися через зростання переробки;
- м'ясо птиці – $67 млн;
- соя – 148 000 тонн на $62 млн. У серпні зростання склало +30%.
У структурі підкреслили, що стабільну висхідну динаміку продемонструвала кондитерська переробна продукція: хлібобулочна +19,4%, цукрова +9,1%, шоколад +25%.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна орієнтується на експортну модель зростання економіки. До повномасштабного вторгнення експорт становив 35% від внутрішнього валового продукту (ВВП), а тепер уряд прагне підвищити показник до 50%.
«Держава буде частково компенсувати ставку за експортними кредитами, які беруться на строк 2-12 років та складають не більше 85% суми зовнішньоекономічного контракту. Так допоможемо експортерам вийти на зовнішні ринки й бути там конкурентними. В результаті матимемо постійне зростання обсягів валютної виручки, що слугує гарантією макроекономічної стабільності в країні», – додала Свириденко.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» за два тижні збільшив частку держави в експорті електроенергії майже вчетверо – до 50%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].