У Великій Британії можуть закритися 60% фабрик через зростання цін за енергію
Влада країни може запропонувати обмеження на користування пральними та посудомийними машинами і духовками

У Великій Британії можуть закритися шість із кожних десяти заводів через зростання цін на електроенергію, попереджає федерацію британських виробників MakeUK.
Джерело. The Moscow Times з посиланням на Bloomberg та висновки опитування.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. Майже половина виробників зіткнулися з підвищенням рахунків за електроенергію більш ніж на 100% минулого року, випливає з опитування MakeUK. У зв'язку з цим 13% заводів сьогодні вимушено скоротили години роботи або уникають пікових періодів, а 7% підприємств зупиняють виробництво на довші періоди.
«Новому уряду потрібні надзвичайні заходи. Ми вже відстаємо від наших глобальних конкурентів», – констатує головний виконавчий директор MakeUK Стівен Фіпсон.
Федерація запропонувала низку заходів для уникнення кризи у сфері промисловості. Серед них зниження ПДВ на рахунки за електроенергію для бізнесу з 20 до 5%, продовження пільг на будівництво та обладнання, відмова від збільшення внесків на страхування та інші.
Британський енергетичний регулятор Ofgem наприкінці серпня попередив, що з 1 жовтня в країні вартість електроенергії зросте на 80%, середній граничний рахунок домогосподарств за рік перевищить 3500 фунтів, писав Reuters.
Ціни на електрику в Європі зросли на тлі вторгнення росії в Україну і санкцій, що послідували за цим.
Експерти, опитані Daily Mail, попереджають, що через енергетичну кризу у Великій Британії можуть запровадити норми на споживання. Зокрема, можливе обмеження на користування пральними та посудомийними машинами, а також духовками з 14:00 до 20:00.
«Можливо, ми побачимо щось подібне цієї зими», – прокоментувала Кетрін Портер з консалтингової компанії Watt-Logic. Вона додала, що влада висуне такі пропозиції в якості рекомендацій, а не жорстких вказівок.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що ціни на газ в Європі обвалилися на $1000 за три дні, незважаючи на зупинку “Північного потоку”.
Більше про те, як зліт цін у Європі зачіпає Україну – в матеріалі Mind “Нафта, газ та холодна зима: що відбувається на світовому ринку енергоносіїв”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.