Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю

Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю

Держави планують реалізувати проєкти на 500 млн євро

Україна та Австрія підписали угоду про економічну співпрацю
Фото: Мінекономіки

Що сталося. Україна та Австрія підписали угоду про економічне співробітництво у розвитку проєктів.

Джерело. Про це повідомляє Мінекономіки.

Деталі. Свої підписи залишили міністерка економіки України Юлія Свириденко та федеральний міністр економіки та праці Австрії Мартін Кохер. Церемонія підписання документа відбулася 4 вересня у Кракові.

Країни домовились про:

  • використання економічного потенціалу для зміцнення двосторонніх економічних відносин;
  • сприяння розвитку сучасної соціальної та навчальної інфраструктури, зокрема розвитку мережі сучасних медичних та професійно-технічних навчальних закладів;
  • сприяння розвитку ринку страхової медицини в Україні;
  • активізацію двосторонніх економічних відносин, у сфері інвестицій, інновацій та реалізації економічних проєктів, особливо в галузі медичних технологій та закладів охорони здоров’я, але не обмежуючись ними. 

«Напад рф – це атака не лише на Україну, а й на всю європейську систему, тому відновлення нашої держави має бути спільною справою. Ми вдячні нашим австрійським партнерам за готовність брати активну участь у відбудові України та інвестувати в її розвиток», – прокоментувала Свириденко.

Представниця України зазначила, що на меті держави мають будівництво та оснащення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» й сучасної університетської клініки у Києві, а також створення Національного реабілітаційного центру у Львові.

Орієнтовна вартість цих проєктів становить 500 млн євро. Для їх реалізації залучать пов’язане пільгове довгострокове фінансування під гарантії європейських експортних кредитних агенцій. Очікується, що ефективна ставка залучення коштів не перевищить 3% річних, а термін запозичення складатиме до 14 років.

«Таке пільгове цільове фінансування соціально-значущих проєктів є хорошою альтернативою та доповненням до більш дорогих та короткострокових зобов’язань, що зазвичай запозичуються для поповнення обігових коштів державного бюджету», – пояснили в міністерстві.

Бекграунд. Раніше Україна та Велика Британія оновили угоду про політичне співробітництво та вільну торгівлю. Нові домовленості спрощують взаємний доступ на ринок публічних закупівель та впорядковують держзакупівлі в частині надання медичних послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло